Ważne rocznice RKK


ToastW najbliższą niedzielę (23.09) w sposób szczególny będziemy Bogu dziękować za kilka ważnych wydarzeń dla naszego Kościoła: 9 lat Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej (ECC), 123 lata od podpisania Deklaracji Utrechckiej Kościołów starokatolickich oraz rok od zjednoczenia Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce z Ekumeniczną Wspólnota Katolicką.

19.09.2003 roku delegaci wspólnot z USA podpisali na ołtarzu kościoła pod wezwaniem św. Mateusza w Orange (Kalifornia) Konstytucje ECC. Od tego dnia wiele wspólnot wywodzących się z alternatywnej katolickiej tradycji połączyło się w jedną społeczność dla dawania świadectwa wiary w Jezusa Chrystusa. Od 16.09.2011 do tego wspaniałego grona należy również Reformowany Kościół Katolicki w Polsce.

Kolejną ważną rocznicą jest wspomnienie podpisania Deklaracji Utrechckiej Kościołów starokatolickich. Deklaracja ta stała się dla wielu alternatywnych katolików (z Unii Utrechckiej i poza jej grona) ważnym dokumentem na drodze do określenia swojej tożsamości i budowania wspólnot. Nasz Kościół przyjmuje ją i inspiruje się jej przesłaniem. (Przeczytaj Deklaracje Utrechcką)

Serdecznie zapraszamy na Eucharystię, podczas której będziemy Bogu dziękować za te ważne wydarzenia, w niedzielę o godz. 18.00 do naszej kaplicy pod wezwaniem świętych Cyryla i Metodego przy ul. Święty Wojciech 25/7.