Ogłoszenia Wspólnot


Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
23 lipca 2024

  1. Zapraszamy do uczestnictwa w Liturgiach naszych wspólnot. Podstawowe informacje na temat spotkań znajdziesz klikając na nazwę miejscowości:

    Poznań | os. Powstańców Warszawy 9A
    Warszawa | ul. Lubelska 17/159
    Łódź | kontakt: malinowska.marta@protonmail.com
    Tleń | kontakt: rkkgrudziadz@gmail.com
    Zielona Góra | kontakt: d.szczepanski24@gmail.com
    Trójmiasto | kontakt: diakon.artur.rkk@gmail.com
    Kraków | kontakt: biskuptomaszpuchalski@gmail.com

  2. POZNAŃ | LITURGIA EUCHARYSTII „W TYGODNIU”
    Serdecznie zapraszamy na Liturgie Eucharystii w Poznaniu, która celebrowana będzie
    – we wtorek, 23 lipca o godz. 18:00
    – w czwartek, 25 lipca o godz. 18:30
    – w poniedziałek, 29 lipca o godz. 18:00
    Spotykamy się w kaplicy na osiedlu powstańców Warszawy 9A. Każda osoba jest mile widziana.

  3. POZNAŃ | LITURGIA NIEDZIELNA
    W każdą niedzielę o godz. 11:30 spotykamy się w Poznaniu na niedzielnej Liturgii w kaplicy na osiedlu Powstańców Warszawy 9A. Każda osoba jest mile widziana.
    Po Liturgii zapraszamy na kawę lub herbatę.

  4. KRAKÓW | LITURGIA EUCHARYSTII
    Serdecznie zapraszamy na Liturgie Eucharystii w Krakowie, które celebrować będziemy w soboty:
    – 27 lipca, godz. 12:00 – w siedzibie Fundacji „Przy Stole” przy ul. Łobzowskiej 47/5 w Krakowie.
    – 10 sierpnia, godz. 12:00 – ul. Św. Filipa 23 w Krakowie.
    – 24 lipca, godz. 12:00 – w siedzibie Fundacji „Przy Stole” przy ul. Łobzowskiej 47/5 w Krakowie.

  5. POZNAŃ | Zwycięstwo w walce o rejestrację!
    Z radością informujemy, że 27 czerwca 2024 roku Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, potwierdzając wyrok WSA z 13 października 2022 r. Decyzja Ministra o wykreśleniu Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce z Rejestru została uchylona. Tym samym nasz Kościół może działać bez przeszkód jako pełnoprawny Kościół, posiadając wszystkie prawa i obowiązki przysługujące Kościołom w Polsce.
    Wyrok ten kończy trwający cztery lata spór prawny, zapoczątkowany w 2020 roku sprzeciwem Prokuratora Generalnego wobec naszej rejestracji. Dzięki wsparciu Rzecznika Praw Obywatelskich oraz naszych prawników m.in. z Kancelarii DZP, ostatecznie udało się obronić nasze prawo do działalności jako zarejestrowanego Kościoła. Dzięki wyrokowi możemy teraz skupić się na naszej misji duchowej i społecznej bez obaw o prawne przeszkody. Zapraszamy wszystkich do wspólnego tworzenia przyszłości naszego Kościoła.

  6. SYNOD
    W dniach 17-18 sierpnia 2024 roku odbędzie się w Poznaniu Synod Kościoła. Delegaci i delegatki, świeccy i duchowni spotkają się pod przewodnictwem Biskupa, aby rozeznawać i podejmować decyzje, które dotyczyć będą całego Kościoła. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat Synodu oraz do modlitwy w jego intencji.

    Prawo do wniesienia projektów uchwał przysługuje organom Kościoła, każdemu duchownemu oraz co najmniej trzem wiernym. Projekty uchwał należy doręczyć Biskupowi Kościoła co najmniej dwa tygodnie przed planowanym terminem rozpoczęcia Synodu, czyli do 3 sierpnia 2024 roku. Biskup Kościoła ma obowiązek przedstawić i poddać pod głosowanie projekty uchwał wniesione w ww. terminie. Zachęcamy wszystkie uprawnione osoby oraz organy Kościoła do aktywnego udziału i składania projektów uchwał. To doskonała okazja, aby mieć realny wpływ na przyszłość naszego Kościoła i wnieść swoje pomysły do dyskusji na forum Synodu.
  1. FANI MANI
    Możesz wesprzeć Reformowany Kościół Katolicki w Polsce poprzez FaniMani: https://fanimani.pl/. FaniMani to serwis, który od zakupów w stowarzyszonych sklepach internetowych (m.in. Allegro, Pyszne.pl, Booking czy różne linie lotnicze) odprowadza drobne kwoty na rzecz wybranej organizacji, dzięki czemu organizacja ma przychody, chociaż kupujący nie ponosi żadnych kosztów. Wystarczy zainstalować w przeglądarce rozszerzenie FaniMani i wybrać Reformowany Kościół Katolicki w Polsce jako organizację, którą chce się wspierać. Dzięki waszemu wsparciu będziemy mogli rozwijać nasza działalność charytatywną, utrzymać kaplice, opłacić dojazdy duchownych do wspólnot, wynająć miejsca na spotkania itp.

  2. DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO
    Dziękujemy za wszelką pomoc finansową. Dzięki wam możemy prowadzić nasza działalność.
    Z waszych ofiar utrzymujemy kaplicę w Poznaniu, duchowni mogą dojeżdżać do wspólnot, aby celebrować Liturgie, wynajmujemy sale na nasze spotkania, opłacamy stałe opłaty naszego funkcjonowania jak rachunki za wynajem miejsca gdzie jest kaplica, internet dzięki któremu możemy robić transmisje Liturgii i spotkań, opłaty za prąd, wsparcie misji w Republice Demokratycznej Kongo itd.

    Wszystkie fundusze, które mamy pochodzą wyłącznie od naszych członków i członkiń oraz innych osób, które chcą wspierać naszą misję i działalność w Polsce. Jeśli chcesz nas wesprzeć, przypominamy jak można to zrobić:

    Przelew na konto:

    Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
    ul. Św. Wojciech 25/7, 61-749 Poznań
    Numer rachunku: 22 2530 0008 2058 1066 1687 0001
    Tytułem: na cele kultu religijnego

    Środki przekazane na nasz Kościół można odliczyć od podatku.

    POZNAŃ |
    Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wspierają finansowo nasz Kościół i naszą poznańską wspólnotę. Miesięczny koszt utrzymania naszej kaplicy to około 1900 zł z czego 1704,59 zł to opłata za wynajem lokalu, w którym się znajduje. Nasz Kościół nie otrzymuje żadnego zewnętrznego dofinansowania. Dziękujemy zarówno członkiniom i członkom Parafii, Kościoła, jak i naszym sympatykom za pomoc w utrzymaniu kaplicy. Dzięki niej możemy lepiej służyć. Jeśli chcesz nas wesprzeć, przypominamy jak można to zrobić:

    Przelew na konto:
    Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
    ul. Św. Wojciech 25/7, 61-749 Poznań
    Numer rachunku: 22 2530 0008 2058 1066 1687 0001
    Tytułem: na cele kultu religijnego – Poznań

    Środki przekazane na nasz Kościół można odliczyć od podatku.

    Dziękujemy!

POTRZEBUJESZ MODLITWY?

Wierzymy w skuteczność modlitwy wstawienniczej za żywych i zmarłych. Jesteśmy przekonani, że Bóg ich wysłuchuje, a zgodnie z zapewnieniem Pana Jezusa czyni to szczególnie chętnie, gdy prośby i podziękowania zanosimy do Niego razem z innymi, zwłaszcza sprawując Liturgię Eucharystii. Zapewnia nas Chrystus: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” Mt 18,19-20.

Jest czcigodnym zwyczajem Kościoła, sięgającym czasów starożytności, że wierni na ręce biskupa lub prezbiterów składają swoje osobiste, rodzinne i społeczne prośby i podziękowania. Tę starożytną tradycję chcemy też podtrzymać w naszym Kościele.

Jeśli chcesz, możesz powierzyć swoje intencje modlitewne biskupowi Kościoła.

Aby to zrobić skontaktuj się z biskupem Tomaszem
Email: biskuptomaszpuchalski@gmial.com
Tel: +48 793 111 295