Ogłoszenia Wspólnot


Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
18 lipca 2024

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w Liturgiach naszych wspólnot. Podstawowe informacje na temat spotkań znajdziesz klikając na nazwę miejscowości:

  Poznań | os. Powstańców Warszawy 9A
  Warszawa | ul. Lubelska 17/159
  Łódź | kontakt: malinowska.marta@protonmail.com
  Tleń | kontakt: rkkgrudziadz@gmail.com
  Zielona Góra | kontakt: d.szczepanski24@gmail.com
  Trójmiasto | kontakt: diakon.artur.rkk@gmail.com
  Kraków | kontakt: biskuptomaszpuchalski@gmail.com

 2. POZNAŃ | LITURGIA EUCHARYSTII „W TYGODNIU”
  Serdecznie zapraszamy na Liturgie Eucharystii w Poznaniu, która celebrowana będzie
  – w czwartek, 18 lipca o godz. 18:30
  – w poniedziałek, 22 lipca o godz. 17:30
  – w czwartek, 25 lipca o godz. 18:30
  Spotykamy się w kaplicy na osiedlu powstańców Warszawy 9A. Każda osoba jest mile widziana.

 3. POZNAŃ | LITURGIA NIEDZIELNA
  W każdą niedzielę o godz. 11:30 spotykamy się w Poznaniu na niedzielnej Liturgii w kaplicy na osiedlu Powstańców Warszawy 9A. Każda osoba jest mile widziana.
  Po Liturgii zapraszamy na kawę lub herbatę.

 4. KRAKÓW | LITURGIA EUCHARYSTII
  Serdecznie zapraszamy na Liturgie Eucharystii w Krakowie, które celebrować będziemy w soboty:
  – 27 lipca, godz. 12:00 – w siedzibie Fundacji „Przy Stole” przy ul. Łobzowskiej 47/5 w Krakowie.
  – 10 sierpnia, godz. 12:00 – ul. Św. Filipa 23
  – 24 lipca, godz. 12:00 – w siedzibie Fundacji „Przy Stole” przy ul. Łobzowskiej 47/5 w Krakowie.

 5. POZNAŃ | Poznańskie Pudełka Życia
  W naszej kaplicy na osiedlu Powstańców Warszawy 9A dostępne są bezpłatne Poznańskie Pudełka Życia, które pomagają ratownikom medycznym w udzielaniu szybkiej i skutecznej pomocy.
  W Pudełku Życia znajdziesz: Kartę Informacyjną z kluczowymi danymi o stanie zdrowia i naklejkę informującą o lokalizacji Pudełka.
  Pudełko Życia zapewnia szybką pomoc w razie nagłego wypadku, są one dostępne bezpłatnie w naszej kaplicy przed lub po nabożeństwach, gdy jest otwarta. Dostępna jest również bezpłatna prasa: Gazeta Senior i Senioralny Poznań.

 6. SYNOD
  W dniach 17-18 sierpnia 2024 roku odbędzie się w Poznaniu Synod Kościoła. Delegaci i delegatki, świeccy i duchowni spotkają się pod przewodnictwem Biskupa, aby rozeznawać i podejmować decyzje, które dotyczyć będą całego Kościoła. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat Synodu oraz do modlitwy w jego intencji.
 1. FANI MANI
  Możesz wesprzeć Reformowany Kościół Katolicki w Polsce poprzez FaniMani: https://fanimani.pl/. FaniMani to serwis, który od zakupów w stowarzyszonych sklepach internetowych (m.in. Allegro, Pyszne.pl, Booking czy różne linie lotnicze) odprowadza drobne kwoty na rzecz wybranej organizacji, dzięki czemu organizacja ma przychody, chociaż kupujący nie ponosi żadnych kosztów. Wystarczy zainstalować w przeglądarce rozszerzenie FaniMani i wybrać Reformowany Kościół Katolicki w Polsce jako organizację, którą chce się wspierać. Dzięki waszemu wsparciu będziemy mogli rozwijać nasza działalność charytatywną, utrzymać kaplice, opłacić dojazdy duchownych do wspólnot, wynająć miejsca na spotkania itp.

 2. DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO
  Dziękujemy za wszelką pomoc finansową. Dzięki wam możemy prowadzić nasza działalność.
  Z waszych ofiar utrzymujemy kaplicę w Poznaniu, duchowni mogą dojeżdżać do wspólnot, aby celebrować Liturgie, wynajmujemy sale na nasze spotkania, opłacamy stałe opłaty naszego funkcjonowania jak rachunki za wynajem miejsca gdzie jest kaplica, internet dzięki któremu możemy robić transmisje Liturgii i spotkań, opłaty za prąd, wsparcie misji w Republice Demokratycznej Kongo itd.

  Wszystkie fundusze, które mamy pochodzą wyłącznie od naszych członków i członkiń oraz innych osób, które chcą wspierać naszą misję i działalność w Polsce. Jeśli chcesz nas wesprzeć, przypominamy jak można to zrobić:

  Przelew na konto:

  Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
  ul. Św. Wojciech 25/7, 61-749 Poznań
  Numer rachunku: 22 2530 0008 2058 1066 1687 0001
  Tytułem: na cele kultu religijnego

  Środki przekazane na nasz Kościół można odliczyć od podatku.

  POZNAŃ |
  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wspierają finansowo nasz Kościół i naszą poznańską wspólnotę. Miesięczny koszt utrzymania naszej kaplicy to około 1900 zł z czego 1704,59 zł to opłata za wynajem lokalu, w którym się znajduje. Nasz Kościół nie otrzymuje żadnego zewnętrznego dofinansowania. Dziękujemy zarówno członkiniom i członkom Parafii, Kościoła, jak i naszym sympatykom za pomoc w utrzymaniu kaplicy. Dzięki niej możemy lepiej służyć. Jeśli chcesz nas wesprzeć, przypominamy jak można to zrobić:

  Przelew na konto:
  Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
  ul. Św. Wojciech 25/7, 61-749 Poznań
  Numer rachunku: 22 2530 0008 2058 1066 1687 0001
  Tytułem: na cele kultu religijnego – Poznań

  Środki przekazane na nasz Kościół można odliczyć od podatku.

  Dziękujemy!

POTRZEBUJESZ MODLITWY?

Wierzymy w skuteczność modlitwy wstawienniczej za żywych i zmarłych. Jesteśmy przekonani, że Bóg ich wysłuchuje, a zgodnie z zapewnieniem Pana Jezusa czyni to szczególnie chętnie, gdy prośby i podziękowania zanosimy do Niego razem z innymi, zwłaszcza sprawując Liturgię Eucharystii. Zapewnia nas Chrystus: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” Mt 18,19-20.

Jest czcigodnym zwyczajem Kościoła, sięgającym czasów starożytności, że wierni na ręce biskupa lub prezbiterów składają swoje osobiste, rodzinne i społeczne prośby i podziękowania. Tę starożytną tradycję chcemy też podtrzymać w naszym Kościele.

Jeśli chcesz, możesz powierzyć swoje intencje modlitewne biskupowi Kościoła.

Aby to zrobić skontaktuj się z biskupem Tomaszem
Email: biskuptomaszpuchalski@gmial.com
Tel: +48 793 111 295