Ogłoszenia Kościelne


Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
17 kwietnia 2024

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w Liturgiach naszych wspólnot. Podstawowe informacje na temat spotkań znajdziesz klikając na nazwę miejscowości:

  Poznań | os. Powstańców Warszawy 9A
  Warszawa | ul. Lubelska 17/159
  Łódź | kontakt: malinowska.marta@protonmail.com
  Tleń | kontakt: rkkgrudziadz@gmail.com
  Zielona Góra | kontakt: d.szczepanski24@gmail.com
  Trójmiasto | kontakt: diakon.artur.rkk@gmail.com
  Kraków | kontakt: biskuptomaszpuchalski@gmail.com

 2. KRAKÓW | LITURGIA EUCHARYSTII
  Liturgia Eucharystii w Krakowie będzie celebrowana w sobotę, 20 kwietnia o godz. 12:00 w „Domu przy Stole” przy ul. Łobzowskiej 47/5.

 3. ONLINE | DUSZPASTERSTWO
  Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie nie ma stałej obecności naszego Kościoła lub chcesz spędzić więcej czasu razem i lepiej poznać Reformowany Kościół Katolicki w Polsce to serdecznie zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa online w poniedziałki o godz. 20:30 za pośrednictwem platformy zoom. Jest to czas wspólnej modlitwy i pogłębiania znajomości wiary Kościoła i reformowanego katolicyzmu. Serdecznie zapraszamy również przyjaciół i przyjaciółki z innych chrześcijańskich Kościołów.

  W poniedziałek, 22 kwietnia o godz. 20:30 zapraszam na spotkanie pt. „Anioły i Demony”. Przyjrzymy się bliżej tym fascynującym istotom, spróbujemy odpowiedzieć na interesujące nas pytania oraz poznamy nauczanie Kościoła na ten temat.

  Aby wziąć udział w spotkaniach duszpasterstwa, należy się wcześniej zarejestrować za pomocą nowego (ważny od 15.04.2024) formularza. Nowa rejestracja dotyczy wszystkich osób, również tych, które rejestrowały się na spotkania przed Paschą.

  https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZcpf-uvqTkqHNOBvIOhiUoN3M53NGDjgpYX

  Rejestracja możliwa jest do godziny 20:15 w dniu spotkania.

 4. POZNAŃ | DZIEŃ ŚW. WOJCIECHA
  Serdecznie zapraszamy na uroczystą Liturgię Eucharystii, która odbędzie się we wtorek, 23 kwietnia o godzinie 18:30 w kaplicy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce w Poznaniu, na osiedlu Powstańców Warszawy 9A. Liturgia ta będzie celebrowana z okazji Dnia Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Będzie to okazja, aby wspólnie uczcić pamięć tego wielkiego świętego i wspólnie modlić się, za naszą ojczyzną.

 5. POZNAŃ | SPOTKANIE BIBLIJNE
  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zgłębianiem Pismem Świętym na spotkania biblijne, które odbywają się w czwartki o godz. 19:30 w naszej kaplicy w Poznaniu na osiedlu Powstańców Warszawy 9A. Podczas spotkań wspólnie rozważamy fragmenty Biblii, dzielimy się swoimi refleksjami i modlimy się. Jest to czas na pogłębienie wiary, poznanie innych osób i budowanie wspólnoty.

 6. POZNAŃ | MAJÓWKA I OBCHODY 17. ROCZNICY 1. NABOŻEŃSTWA W POLSCE
  W sobotę, 27 kwietnia celebrowana będzie Liturgia Eucharystii z 5. Niedzieli Paschalnej (wigilijna) o godz. 17:00. Tego dnia będziemy dziękować Panu Bogu za nasz Kościół a okazją do tego będzie 17. rocznica pierwszego nabożeństwa Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce, które odbyło się w 2007 roku w Poznaniu. Po Liturgii planujemy „urodzinową pizzę z toastem”. Każda osoba jest mile widziana.
  – Informujemy też, że w związku z długim majowym weekendem, w niedzielę, 28 kwietnia nie będzie Liturgii Eucharystii o 11:30 – zapraszamy na Liturgię wigilijną jak wyżej.
  – W tygodniu (2 maja) nie będzie czwartkowej Liturgii Eucharystii oraz spotkania biblijnego. Zapraszamy na Liturgię Słowa z Komunią Świętą w niedzielę, 5 maja o godz. 11:30.

 7. SYNOD
  W dniach 17-18 sierpnia 2024 roku odbędzie się w Poznaniu Synod Kościoła. Delegaci i delegatki, świeccy i duchowni spotkają się pod przewodnictwem Biskupa, aby rozeznawać i podejmować decyzje, które dotyczyć będą całego Kościoła. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat Synodu oraz do modlitwy w jego intencji.

 8. KALENDARZ LITURGICZNY
  Zachęcamy do zapoznania się z naszym kalendarzem liturgicznym. Znajdują się w nim informacje o najbliższych świętach, wspomnieniach i ważnych wydarzeniach dla Kościoła. Kalendarz zawiera też informacje liturgiczne jak kolor liturgiczny danego dnia oraz czytania, których słuchamy na Liturgiach.
 1. FANI MANI
  Możesz wesprzeć Reformowany Kościół Katolicki w Polsce poprzez FaniMani: https://fanimani.pl/. FaniMani to serwis, który od zakupów w stowarzyszonych sklepach internetowych (m.in. Allegro, Pyszne.pl, Booking czy różne linie lotnicze) odprowadza drobne kwoty na rzecz wybranej organizacji, dzięki czemu organizacja ma przychody, chociaż kupujący nie ponosi żadnych kosztów. Wystarczy zainstalować w przeglądarce rozszerzenie FaniMani i wybrać Reformowany Kościół Katolicki w Polsce jako organizację, którą chce się wspierać. Dzięki waszemu wsparciu będziemy mogli rozwijać nasza działalność charytatywną, utrzymać kaplice, opłacić dojazdy duchownych do wspólnot, wynająć miejsca na spotkania itp.

 2. 1,5% NA DZIAŁALNOŚĆ POŻYTKU PUBLICZNEGO REALIZOWANĄ W KOŚCIELE
  Do końca kwietnia możecie rozliczyć swój PIT. Dzięki wsparciu Fundacji Fani Mani macie szansę wspierać nas, przekazując 1,5% podatku. Dziękujemy wszystkim, którzy już to zrobili! PIT-a składa się raz w roku… a pomagać możesz cały czas! I to równie łatwo i bezkosztowo, jak podczas składania swojej deklaracji podatkowej. Wystarczy pobrać Przypominajkę i zacząć robić zakupy z darowizną, nic przy tym nie dopłacając: średnio aż 2,5% wydanej kwoty zasili nasze konto. To działa! Zobacz, jakie to proste https://fanimani.pl/rkk/

  KRS na potrzeby 1,5%: 0000507234
  Cel szczegółowy: 37797

 3. DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO
  Dziękujemy za wszelką pomoc finansową. Dzięki wam możemy prowadzić nasza działalność.
  Z waszych ofiar utrzymujemy kaplicę w Poznaniu, duchowni mogą dojeżdżać do wspólnot, aby celebrować Liturgie, wynajmujemy sale na nasze spotkania, opłacamy stałe opłaty naszego funkcjonowania jak rachunki za wynajem miejsca gdzie jest kaplica, internet dzięki któremu możemy robić transmisje Liturgii i spotkań, opłaty za prąd, wsparcie misji w Republice Demokratycznej Kongo itd.

  Wszystkie fundusze, które mamy pochodzą wyłącznie od naszych członków i członkiń oraz innych osób, które chcą wspierać naszą misję i działalność w Polsce. Jeśli chcesz nas wesprzeć, przypominamy jak można to zrobić:

  Przelew na konto:

  Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
  ul. Św. Wojciech 25/7, 61-749 Poznań
  Numer rachunku: 22 2530 0008 2058 1066 1687 0001
  Tytułem: na cele kultu religijnego

  Środki przekazane na nasz Kościół można odliczyć od podatku.

  POZNAŃ |
  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wspierają finansowo nasz Kościół i naszą poznańską wspólnotę. Miesięczny koszt utrzymania naszej kaplicy to około 1900 zł z czego 1704,59 zł to opłata za wynajem lokalu, w którym się znajduje. Nasz Kościół nie otrzymuje żadnego zewnętrznego dofinansowania. Dziękujemy zarówno członkiniom i członkom Parafii, Kościoła, jak i naszym sympatykom za pomoc w utrzymaniu kaplicy. Dzięki niej możemy lepiej służyć. Jeśli chcesz nas wesprzeć, przypominamy jak można to zrobić:

  Przelew na konto:
  Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
  ul. Św. Wojciech 25/7, 61-749 Poznań
  Numer rachunku: 22 2530 0008 2058 1066 1687 0001
  Tytułem: na cele kultu religijnego – Poznań

  Środki przekazane na nasz Kościół można odliczyć od podatku.

  Dziękujemy!

POTRZEBUJESZ MODLITWY?

Wierzymy w skuteczność modlitwy wstawienniczej za żywych i zmarłych. Jesteśmy przekonani, że Bóg ich wysłuchuje, a zgodnie z zapewnieniem Pana Jezusa czyni to szczególnie chętnie, gdy prośby i podziękowania zanosimy do Niego razem z innymi, zwłaszcza sprawując Liturgię Eucharystii. Zapewnia nas Chrystus: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” Mt 18,19-20.

Jest czcigodnym zwyczajem Kościoła, sięgającym czasów starożytności, że wierni na ręce biskupa lub prezbiterów składają swoje osobiste, rodzinne i społeczne prośby i podziękowania. Tę starożytną tradycję chcemy też podtrzymać w naszym Kościele.

Jeśli chcesz, możesz powierzyć swoje intencje modlitewne biskupowi Kościoła.

Aby to zrobić skontaktuj się z biskupem Tomaszem
Email: biskuptomaszpuchalski@gmial.com
Tel: +48 793 111 295

Tutaj możesz wpisać swoją intencję.