Ogłoszenia | 5 – 12.03 2023


Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
Ogłoszenia, 1. Niedziela Przygotowania Paschalnego
5 – 12 marca 2023

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w niedzielnych liturgiach Kościoła:
  w Poznaniu, w niedzielę o godz. 10:30, os. Powstańców Warszawy 9A,
  w Zielonej Górze, w niedzielę o godz. 11:00, ul. Sikorskiego 44A,
  w Tleniu, w niedzielę o godz. 10:00, kontakt: rkkgrudziadz@gmail.com,
  w Warszawie, w niedzielę o godz. 18:00, ul. Lubelskiej 17/159,
  w Łodzi, niedziela, godz. 12:00, kontakt: malinowska.marta@protonmail.com 

 2. Zachęcamy, aby w okresie Przygotowania Paschalnego skorzystać z sakramentu pojednania celebrowanego w ramach Liturgii pokutnych sprawowanych przed każdą niedzielną Liturgią Eucharystii oraz do osobistego kontaktu z prezbiterem Bartkiem lub biskupem Tomaszem w celu umówienia się na rozmowę duszpasterską z sakramentem pojednania.

 3. Zakończyła się polsko-ukraińska inicjatywa „Modlitwa dla Ukrainy” Przez 9. dni trwaliśmy wspólnie na modlitwie prosząc o szybkie zakończenie wojny i pokój. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w inicjatywę.

 4. Ja jestem Pan! Uwolnię was (Wj 6,6) to hasło tegorocznych rekolekcji przedpaschalnych, na które chcemy was zaprosić w każdy poniedziałek od 27 lutego do 3 kwietnia o godz. 20:30.
  ks. Marcela Szumisławska-Bengtsson (Kościół Szwecji), rabin Mati Kirschenbaum (judaizm reformowany), ks. Andrzej Stefański (Kościół Rzymskokatolicki) oraz biskup Tomasz Puchalski (Reformowany Kościół Katolicki w Polsce) rozważać będą fragmenty Księgi Wyjścia, które pomogą nam odkryć pragnienie Boga, aby Jego lud był wolny.
  Aby wziąć udział w rekolekcjach należy się zarejestrować, używając poniższego linku:
  https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZYuduisqDsvGtbaLl0oXyJqcgq9dq5kzjXH

 5. 6. Zapraszamy do uczestnictwa w liturgiach w tygodniu, które celebrujemy w naszych wspólnotach:

  w Poznaniu Liturgia Eucharystii w każdy czwartek o godz. 18:30, po niej odbywa się spotkanie biblijne – Lectio Divina

  w Zielonej Górze Liturgia Diakonów sprawowana jest od poniedziałku do czwartku o godz. 9:30.

 6. W Okresie Przygotowania Paschalnego zapraszamy do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach tego okresu: Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.

  – Poznań
  – Droga Krzyżowa piątek, 10 marca o godz. 19:00,
  – Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:00.

  – Zielona Góra
  – Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 20:00,
  – Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 10:30.

 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  – we wtorek Perpetuę i Felicytę, męczennic,
  – w sobotę Matki i Ojców Monastycyzmu,
  – w niedzielę Grzegorza Wielkiego, biskupa Rzymu.

 8. Reformowany Kościół Katolicki w Polsce posiada swojego konta na FaniMani: https://fanimani.pl/. FaniMani to serwis, który od zakupów w stowarzyszonych sklepach internetowych (m.in. Allegro, Pyszne.pl, Booking czy różne linie lotnicze) odprowadza drobne kwoty na rzecz wybranej organizacji, dzięki czemu organizacja ma przychody, chociaż kupujący nie ponosi żadnych kosztów. Wystarczy zainstalować w przeglądarce rozszerzenie FaniMani i wybrać Reformowany Kościół Katolicki w Polsce jako organizację, którą chce się wspierać. Dzięki waszemu wsparciu będziemy mogli rozwijać nasza działalność charytatywną, utrzymać kaplice, opłacić dojazdy duchownych do wspólnot, wynająć miejsca na spotkania itp.

 9. Wierzymy w skuteczność modlitwy wstawienniczej za żywych i zmarłych. Jesteśmy przekonani, że Bóg wysłuchuje nasze modlitwy, a zgodnie z zapewnieniem Pana Jezusa czyni to szczególnie chętnie, gdy w naszych intencjach modlimy się wspólnotowo, zwłaszcza sprawując Eucharystię. Zapewnia nas Chrystus: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” Mt 18,19-20.

  Jest czcigodnym zwyczajem Kościoła, sięgającym czasów starożytności, że wierni na ręce biskupa lub prezbiterów składają swoje osobiste, rodzinne i społeczne prośby i podziękowania.

  Tę starożytną tradycję chcemy też podtrzymać w naszym Kościele. Poniżej możesz wpisać intencję, w której biskup Kościoła będzie się modlił w czasie sprawowanych Liturgii Eucharystii. Można w niej uczestniczyć w poznańskiej kaplicy lub modlić się w czasie transmisji online. Biskup modli się również w tych intencjach w swoich osobistych modlitwach wypełniając zobowiązanie ze święceń, aby modlić się za Kościół i w powierzonych mu intencjach.

  Jeśli więc chcesz, powierz swoje intencje modlitewne biskupowi Kościoła, wystarczy, że wierzysz w skuteczność modlitwy wstawienniczej w czasie najskuteczniejszej modlitwy jaką posiada Kościół tj., w czasie Liturgii Eucharystii, której przewodniczy sam Chrystus.

  Intencje możesz przesłać korzystając z formularza https://forms.gle/4TEnr4cbw59Ki2bE6


 10. Dziękujemy za pomoc w utrzymaniu naszych kaplic w Poznaniu i Zielonej Górze.

Poznań

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wspierają finansowo nasz Kościół i naszą poznańską Parafię. Miesięczny koszt utrzymania naszej poznańskiej kaplicy to około 1500 zł. Dziękujemy zarówno członkiniom i członkom Parafii, Kościoła, jak i naszym sympatykom za pomoc w jej utrzymaniu. Dzięki niej możemy lepiej służyć.

Jeśli chcesz nas wesprzeć, przypominamy jak można to zrobić:

Przelew na konto:

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
ul. Św. Wojciech 25/7, 61-749 Poznań
Numer rachunku: 22 2530 0008 2058 1066 1687 0001
Tytułem: na cele kultu religijnego – Poznań

Środki przekazane na nasz Kościół można odliczyć od podatku. Ofiarę można też złożyć w kaplicy za pośrednictwem terminala lub w gotówce.

Zielona Góra

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć działalność zielonogórskiej misji i utrzymanie kaplicy (Miesięczny koszt utrzymania kaplicy w Zielonej Górze to około 700 zł) w tym mieście prosimy o wsparcie finansowe na konto:

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
ul. Św. Wojciech 25/7, 61-749 Poznań
Numer rachunku: 22 2530 0008 2058 1066 1687 0001
Tytułem: na cele kultu religijnego – Zielona Góra

Dziękujemy!

diakon Dominik Szczepański
wikariusz