Wspólna modlitwa przed XX Marszem Równości w Poznaniu


W sobotni poranek, 29 czerwca, zgromadziliśmy się w poznańskiej kaplicy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce, aby wspólnie modlić się przed XX Marszem Równości w Poznaniu. W Liturgii udział wzięły osoby z różnych wyznań chrześcijańskich, jednocząc się w modlitwie o równość i akceptację.

Liturgii przewodniczył biskup Tomasz Puchalski z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce. Homilię wygłosiła ksiądz Marcela Szumisławska-Bengtsson z luterańskiego Kościoła Szwecji, poruszając w swym kazaniu znaczenie tęczy w Piśmie Świętym.

W nabożeństwie udział wzięły również osoby uczestniczące w piątkowych warsztatach gospel z Brianem Fentressem. Wspólny śpiew i radosna atmosfera nadały spotkaniu wyjątkowy charakter.

Intencje modlitwy powszechnej przygotowała Fundacja Wiara i Tęcza. W modlitwach proszono m.in. o przemianę serc, szczególnie tych chrześcijan, którzy wciąż posługują się mową nienawiści, oraz o zmiany w Kościołach, które wciąż nie zapewniają osobom LGBT+ pełnej akceptacji i bezpieczeństwa.

Po nabożeństwie dołączyliśmy do XX Marszu Równości w Poznaniu, manifestując swoje chrześcijańskie wsparcie dla społeczności LGBTQ+. W trakcie przemarszu wiele osób podchodziło do nich, prosząc o rozmowę, modlitwę, a nawet błogosławieństwo.

Wspólna modlitwa i udział w Marszu Równości pokazały, że chrześcijanie mogą być aktywnymi sprzymierzeńcami w walce o równe prawa dla wszystkich ludzi.