III Ekumeniczna Noc Kościoła


ENK„Nie jesteśmy spod znaku wydrążonej dyni ale Chrystusa Zmartwychwstałego”

„Ekumeniczna Noc Kościoła” w Święto Reformacji i wigilię Wszystkich Świętych (środa, 31 października 2012) to propozycja alternatywnego spędzenia nocy, w której wielu świętować będzie śmierć (Halloween). Chrześcijanie chcą tej nocy celebrować życie i przypomnieć, że życie z Bogiem nie ma końca.

„Nie jesteśmy spod znaku wydrążonej dyni ale Chrystusa Zmartwychwstałego” – to hasło III Ekumenicznej Nocy Kościoła, która organizowana jest przez młodych chrześcijan z Kościołów chrześcijańskich działających w Poznaniu. jest to inicjatywa oddolna młodych. Bohaterami tegorocznej Ekumenicznej Nocy Kościoła będą trzej świadkowie z trzech chrześcijańskich tradycji – Thomas Merton, Aleksander Mień i Martin Luther King. Rozważanie wygłosi ks. Maciej Karol Kubiak z Radia Emaus i Biblioteki Kaznodziejskiej.

Nasze spotkanie rozpoczniemy o 20.30 w kościele ewangelicko – metodystycznym pod wezwaniem Świętego Krzyża przy ul. Ogrodowej 6 w Poznaniu. W programie: liturgia światła, śpiew, modlitwa, rozważanie Pisma Świętego, prezentacja bohaterów wiary, spotkanie z osobami pracującymi z uzależnionymi. Na zakończenie zapraszamy wszystkich na poczęstunek – kawa, herbata i ciasto.

Zapraszamy wszystkich, którzy ten wieczór chcą spędzić alternatywnie i cieszyć się życiem.