Rekolekcje przedsynodalne


Rekolekcje Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce

Termin: 14-16.08.2024
Temat: W ciszy mów do mnie Panie
Grupa docelowa: członkowie RKK, osoby w katechumenacie oraz sympatycy Kościoła – rekolekcje przygotowujące do uczestnictwa w Synodzie Kościoła.
Organizator: Misja RKK w Tleniu „Betlejem-Dom Chleba”
Miejsce odbywania się rekolekcji: Skrzetuszewo 54, 62-280 Skrzetuszewo, „Zielony Dom- Lednica” https://patria.org.pl/zielony-dom/
Liczba uczestników: max 20 osób
Koszt uczestnictwa: 280 zł od osoby

Koszt obejmuje: 2 noclegi w ośrodku rekolekcyjnym, wyżywienie wykupione na miejscu: 2 śniadania oraz 2 obiady; produkty na 2 kolacje, które musimy przygotować sami, kawę, herbatę, wynagrodzenie prelegentów)

– płatne przelewem, na kościelny numer rachunku: 22 2530 0008 2058 1066 1687 0001
Płatności: bezzwrotna zaliczka 80,- płatne do 30.05.2024
pozostała kwota: 200,- płatna do 30.07.2024

Tytułem: rekolekcje przedsynodalne (imię i nazwisko osoby uczestniczącej)

Szczegóły organizacyjne rekolekcji

– Rekolekcje przygotowujące do Synodu Kościoła, który odbędzie się w dniach 17-18.08.2024, z założenia mają wyciszać, oczyszczać umysł, dać ukojenie sercu i pomóc otworzyć się na Bożą łaskę w trakcie Synodu.

– w trakcie rekolekcji będziemy celebrować Liturgię Eucharystii, modlić się Liturgią Godzin, będziemy w ciszy rozmawiać z Panem Bogiem, podczas indywidualnej modlitwy, będziemy uczestniczyć w konferencjach z zaproszonymi gośćmi, a wieczorem wspólnie gotować i celebrować radośnie wspólnie spędzany czas.

– Zapisanie się na rekolekcje, jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na uczestnictwo we wszystkich proponowanych aktywnościach rekolekcyjnych. Uczestnik rekolekcji przyjeżdżając, powinien być świadomy celu jego uczestnictwa w rekolekcjach, które mają nas rozwijać jako jednostkę, ale poprzez wspólną pracę, naukę, modlitwę budować głębszą wspólnotę.

– Udział w rekolekcjach jest dowolny, ale zapraszamy Was do udziału. Czas spędzony z Kościołem, może otworzyć nam zupełnie nowe horyzonty, może zgłębić naszą relację z Bogiem, ale i może pomóc poznać członków Kościoła z zupełnie innej perspektywy. Pamiętajmy, będąc Kościołem wszyscy jesteśmy powołani do służby Bogu i służby sobie wzajemnie.

– Pamiętajcie proszę, że o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

– Zapisy na rekolekcje tylko i wyłącznie na e-mail: rkkgrudziadz@gmail.com
(W e-mailu proszę podać imię i nazwisko zapisanych osób). Każda zapisana osoba otrzyma e-mail zwrotny.

Mikołaj Oszwałdowski
Lider świecki Misji w Tleniu