Wydawnictwo | Żywot Świętego Willibrorda


Z ogromną radością pragniemy podzielić się z Państwem dobrą nowiną – właśnie ukazało się pierwsze polskie tłumaczenie „Żywota Świętego Willibrorda”, napisane przez błogosławionego Alkuina. W inicjatywę stworzenia tej publikacji zaangażowane były osoby z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na to tłumaczenie i wydanie tej konkretnej książki? Otóż, Święty Willibrord jest uznawany za patrona starokatolików, w tym także naszego Kościoła. Jego życie stanowi dla nas nadal niezwykłe źródło inspiracji – to miłość do Jezusa, oddanie wspólnocie i życzliwość wobec wszystkich ludzi. To także gorliwość w głoszeniu Ewangelii i budowaniu wspólnot chrześcijańskich.

Oryginalny tekst „Żywota” (Vita Sancti Willibrordi) powstał około 795 roku i mimo licznych tłumaczeń na różne języki, nigdy dotąd nie został przedstawiony czytelnikom polskim.

Książka będzie dostępna w poznańskiej kaplicy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce oraz w innych wspólnotach. Bądźcie gotowi na pełne inspiracji doświadczenie życia świętego Willibrorda po polsku!