Poznań | Uroczystość Narodzenia Pańskiego


„Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców naszych przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat.” – List do Hebrajczyków.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania Uroczystości Narodzenia Pańskiego z poznańską wspólnotą Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce.

Świętowanie rozpoczniemy w niedzielę, 24 grudnia, Liturgią Eucharystii w nocy, którą tradycyjnie nazywamy „Pasterką”. Zgromadzimy się na nią w naszej kaplicy na osiedlu Powstańców Warszawy 9A w Poznaniu. Liturgia rozpocznie się o 21:00. Po Liturgii będzie czas na wspólne świętowanie przy stole – prosimy, jeśli to możliwe zabierzcie coś na świąteczny wspólny stół. Zapraszamy każdą osobę! Wszyscy i wszystkie są mile widziani.

W poniedziałek, 25 grudnia o godz. 11:30 zgromadzimy się na Liturgii Eucharystii w ciągu dnia. Po Liturgii zapraszamy na poczęstunek.

Świętujcie razem z nami narodzenie Jezusa Chrystusa, obiecanego Mesjasza i zbawiciela wszystkich ludzi. Będziemy się wspólnie modlić, słuchać słowa Bożego, przyjmiemy Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, będziemy śpiewać kolędy i cieszyć się wspólnotą. Zapraszamy rodziców z dziećmi!

We wtorek, 26 grudnia (2. dzień Oktawy narodzenia Pańskiego) spotkamy się na Liturgii Eucharystii o 11:30 – po Liturgii świętowanie wspólnoty przy wspólnym stole.

W pozostałe dni (27.12 – 1.01) Oktawy Narodzenia Pańskiego również będziemy się spotykać na Liturgiach Eucharystii – informacje podamy już wkrótce.

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w kaplicy pw. śś. Cyryla i Metodego na osiedlu Powstańców Warszawy 9A w Poznaniu.

W okolicy znajdują się przystanki komunikacji miejskiej: Wyłom, Św. Leonarda, Aleje Solidarności, a jeśli wybieracie się autem, to jest też dużo miejsc parkingowych dla samochodów osobowych