Poznań | Uroczystość Epifanii


Zapraszamy i zachęcamy do zaplanowania Epifanii w Poznaniu ze wspólnotą reformowanokatolicką.

6 stycznia tradycyjnie gromadzimy się z naszą najstarszą wspólnotą, aby świętować objawienie się Boga. Obok celebracji Liturgii Eucharystii, odbędzie się tradycyjne ogłoszenie świąt paschalnych, przyjęcie nowych osób do Kościoła i katechumenatu, obdarujemy się epifanijnymi prezentami i spędzimy czas przy świątecznym stole.

Liturgia Eucharystii w Uroczystość Epifanii rozpocznie się o godz. 11:30 w kaplicy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce na osiedlu Powstańców Warszawy 9A.

Bardzo prosimy, aby każda osoba, która przyjdzie na Liturgię, zabrała z sobą trzy podarunki / prezenty, które przypominają o trzech darach złożonych Jezusowi przez Mędrców. Prosimy wziąć z sobą prezent uniwersalny ponieważ po Liturgii zostaną one rozlosowane pomiędzy wszystkie osoby zgromadzone w kaplicy – każda osoba przynosi trzy prezenty i otrzymuje trzy prezenty. W ten symboliczny sposób podkreślamy, że jako Wspólnota rozpoznajemy w sobie nawzajem obecność Jezusa, którego chcemy w ten dzień szczególnie obdarować.
Jaki to mają być prezenty? Każdy przynosi prezent na miarę swoich możliwości – to może być ciastko, owoc, herbata, kubek, zaproszenie na kawę – nie ma znaczenia jaki prezent przyniesiesz, ważne jest jednak, aby to był prezent, który symbolicznie ofiarujesz Jezusowi w siostrach i braciach.

Prosimy też o przyniesienie rzeczy na wspólny stół – zarówno słodkich jak i wytrawnych.

Uroczystość Epifanii rozpoczyna Oktawę tego święta, która kończy się 13 stycznia świętem Chrztu Pańskiego.