Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego


Czterdzieści dni po Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego obchodzimy kolejną uroczystość paschalną: Wniebowstąpienie Pana. Upamiętnia ona dzień gdy nasz Pan wstąpił do nieba i pozostawił uczniom i uczennicom obietnicę Ducha Świętego. Jego naśladowcy mieli od tego czasu pozostać w Jerozolimie na modlitwie i oczekiwać obietnicy.

Na pamiątkę tej pierwszej nowenny (słowo nowenna oznacza dziewięć dni) Kościół modli się o Ducha Świętego pomiędzy Uroczystością Wniebowstąpienia a Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.

W tym roku, w związku z epidemią, będzie nam trudniej gromadzić się w jednym miejscu na wspólnej modlitwie. Nie przeszkadza to jednak w tym abyśmy jako Kościół Jezusa Chrystusa modlili się wspólnie. Na okres nowenny oraz Oktawy Zesłania Ducha Świętego przygotowaliśmy dla was specjalny tom Liturgii Godzin. Dzięki tej modlitwie, niezależnie od lokalizacji, będziemy się modlić tymi samymi słowami o Ducha Świętego. Będziemy w ten sposób rzeczywiście wspólnotą modlitwy.

Zachęcamy również do włączanie się w modlitwę, która codziennie wieczorem będzie transmitowana z poznańskiej kaplicy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce.

Poniżej znajdziesz link do tekstów Liturgii Godzin od Wigilii Wniebowstąpienia Pana do Nieszporów Niedzieli Trójcy Świętej, która kończy Oktawę Zesłania Ducha Świetego.