Zapraszamy na spotkanie w KrakowieKażda niedziela to świętowanie zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jego zmartwychwstanie to początek naszego zbawienia, odnawiania nadziei i budowania nowej społeczność wiary i miłości.

Chcemy was serdecznie zaprosić do świętowania niedzieli – Dnia Pańskiego – razem z reformowanymi katolikami w Krakowie. Celebrację tego świętego dnia w najbliższą niedzielę rozpoczniemy o godz. 13.30 Liturgią Słowa Bożego i Komunii Świętej przy ul. św. Filipa 23.

Jako reformowani katolicy zapraszamy do udziału w Eucharystii wszystkich, którzy pragną poznawać Jezusa i Jego naukę, a do Komunii Świętej zapraszamy wszystkich ochrzczonych chrześcijan i chrześcijanki.

Wspólnie będziemy dzielić się usłyszanym podczas Liturgii Słowem z Ewangelii wg św. Mateusza (Mt 5, 17-37):

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.
Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi.
Słyszeliście, że powiedziano: „Nie cudzołóż”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.
Słyszeliście również, że powiedziano przodkom: „Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi”. A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie.
Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi».