Środa Popielcowa


Aby uzyskać popiół należy coś wypalić. Aby coś wypalić najpierw trzeba to rozpalić. Okres Przygotowania Paschalnego w Reformowanym Kościele Katolickim w Polsce rozpoczyna Środa Popielcowa ze znakiem posypanie głowy popiołem.

W tym okresie liturgicznym chcemy rozpalać naszą wiarę, nadzieję i miłość aby wypalić egoizm, zło, izolację, grzech. Wpatrujemy się w Jezusa Chrystusa, który „wypalił” swoje życie aby rozpalić nas miłością i przekazać nam życie Boga.

POZNAŃ
Serdecznie zapraszamy do wspólnej celebracji Środy Popielcowej, która w tym roku wypada 26 lutego. Liturgię Eucharystii, którą poprzedzi spowiedź powszechna z posypaniem głów popiołem rozpoczniemy o godz. 18:30 w kaplicy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce. Naszą wspólną modlitwą rozpoczniemy paschalne ćwiczenia przygotowujące nas do świętowania najwspanialszych i najważniejszych dni w roku Kościoła – Świętego Triduum Paschalnego.

WARSZAWA
Kontakt: Ks. Przemysław Cichosz | tel: 509842921
email: warszawa.rkk@gmail.com

Serdecznie zapraszamy każdą osobę do przeżycia tego dnia razem z nami. Jesteśmy wspólnotą, która praktykuje gościnność. Wierzymy też, że każda ochrzczona osoba może przystąpić do sakramentu eucharystii. Chcemy cię przyjąć jak przyjaciele, z otwartymi ramionami, bez oceniania i osądzania. Każda osoba jest mile widziana.