Piątkowe Nabożeństwa PasyjneOkres Przygotowania Paschalnego to szczególny czas odnowy, duchowych ćwiczeń, które mają nam pomóc odnowić naszą wiarę, nadzieję i miłość.

W tradycji chrześcijańskiej piątki, a zwłaszcza piątki przygotowania paschalnego, to szczególne dni wdzięczności i medytacji nad miłością Boga, którą okazał nam w męce i śmierci swojego Syna. Jest to czas nawracania się czyli wyznawania grzechów i pracy nad poprawą własnego życia. W piątki w sposób szczególny patrzymy na krzyż Jezusa, który stał się znakiem ofiarnej miłości i miłosierdzia Boga.

W Reformowanym Kościele Katolickim w Polsce wszystkie piątki okresu przygotowania paschalnego są również dniami, w które zachowujemy post.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą razem adorować Jezusa umęczonego i upokorzonego, pełnego miłości i łaski wobec nas. W każdy piątek okresu przygotowania paschalnego o godz. 18:00 będziemy się spotykać w naszej poznańskiej kaplicy przy ul. Św. Wojciech 25/7 wokół krzyża, rozważając mękę Jezusa i miłość Boga. Będziemy do tego wykorzystywać teksty biblijne, śpiew gorzkich żalów i poszczególne stacje drogi krzyżowej.