Narodzenie Pańskie z reformowanymi katolikami w Poznaniu



Kochani!
Narodzenie Pańskie to doroczne święto upamiętniające narodzenie Jezusa z Nazaretu, Bożego Syna, zapowiedzianego przez proroków i oczekiwanego przez Lud Wybrany Mesjasza. Jest to święto pełne treści duchowych i wspólnotowych. Jako siostry i bracia z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Poznaniu chcemy was serdecznie zaprosić do przeżycia tego wyjątkowego czasu razem z nami. Choć nie będzie pięknej katedry czy zabytkowego kościoła to będzie spotkanie z wcielonym Bogiem w sakramencie Eucharystii, domowa, rodzinna i wspólnotowa atmosfera, tradycyjne polskie i najpiękniejsze światowe kolędy. Dzień Bożego Narodzenia opowiada nam, że przy Jezusie jest miejsce dla każdego. W Narodzeniu Jezusa Bóg okazał nam, wszystkim ludziom, swoją delikatność, czułość, przyjaźń i bezgraniczną miłość. W naszej małej kaplicy znajdzie się miejsce dla każdej osoby, która zechce spędzić ten czas z Jezusem i Jego wspólnotą.

  • Nocna Liturgia Eucharystii (Pasterka) celebrowana będzie tradycyjnie o północy. Po pasterce będzie czas na wspólne, spokojne śpiewanie kolęd przy żłóbku. 
  • Jeśli z różnych powodów nie dasz rady przyjść na Pasterkę zapraszamy na Liturgię Eucharystii w ciągu dnia tj. 25 grudnia o godz. 10:30.
  • Pierwszy dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego zakończymy Nieszporami o godz. 18:00

Spotykamy się jak zawsze w kaplicy reformowanych katolików w Poznaniu przy ul. Św. Wojciech 25/7 (okolice Starego Rynku i Placu Wielkopolskiego), łatwy dojazd zarówno tramwajem jak i autobusem (przystanki: Solna, Małe Garbary, Plac Wielkopolski lub Urząd Marszałkowski)

Zapraszamy każdą osobę! Reformowanych katolików, naszych przyjaciół, zadeklarowanych chrześcijan i osoby poszukujące lub po prostu chcące przeżyć tą wyjątkową noc w gościnnej chrześcijańskiej wspólnocie.

PS. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Liturgia Eucharystii celebrowana będzie o godz. 10:30