Nabożeństwa Majowe


Maj to chyba jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Przyroda tętni pełnią życia, kwitną kwiaty, rodzą się zwierzęta, powietrze przenikają przepiękne zapachy bzu i innych roślin. Ten wybuch życia przypada zawsze po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z tym nie przez przypadek własnie maj nazywany jest w tradycji miesiącem maryjnym. To szczególne przypatrywanie się Matce Boga jest przypatrywaniem się wspaniałemu dziełu zbawienia i odkupienia człowieka. Maria jest ikoną wszystkich ludzi podążających za Jezusem, całego Kościoła. Ten niesamowity związek ukwieconego, pełnego życia miesiąca z ikoną ludzkości i Kościoła, Maryją, jest przypowieścią o niesamowitym dziele Chrystusa, który przez swoją ofiarę miłości i zmartwychwstanie przeprowadził nas ze śmierci do życia. Zmartwychwstanie Jezusa ożywia nie tylko ludzi ale poprzez ludzi całe stworzenie.

  • Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych razem z reformowanymi katolikami i katoliczkami. Litanie śpiewać będziemy w Poznaniu po czwartkowej (godz. 18:00) i niedzielnej (godz. 10:30) Liturgii Eucharystii w kaplicy przy ul. Św. Wojciech 25/7.
  • Nabożeństwa majowe odbywać się będą w pozostałych miastach gdzie spotykają się reformowani katolicy i katoliczki po Liturgiach.