Liturgia Dziewięciu Czytań i Kolęd w WarszawieW polskiej tradycji przyjęło się, że kolędy śpiewa się aż do 2 lutego, kiedy to Kościół obchodzi uroczystość Hypapante (Ofiarowania Pańskiego). Również ze względu na najmłodszych uczestników naszych liturgii w Warszawie, w najbliższą sobotę 28 stycznia o godz. 18.00 spotykamy się we wspólnocie, aby po raz ostatni w tym roku wsłuchać się w melodię tak bardzo ukochanych przez wszystkich pieśni sertraline 25 mg.

Czytania biblijne i śpiew kolęd pozostają charakterystyczne dla liturgii kościołów tradycji anglikańskiej, jednakże nabożeństwo Dziewięciu Czytań i Kolęd w prawie niezmienionej formie włączyły do swojej liturgii również inne kościoły i wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie, w tym Reformowany Kościół Katolicki w Polsce.

Liturgia opowiada historię upadku ludzkości, obietnicy mesjańskiej i narodzin Jezusa Chrystusa. Ilustruje ją dziewięć czytań biblijnych zaczerpniętych z Księgi Rodzaju, z ksiąg prorockich oraz z Ewangelii. Czytania są przeplatane kolędami, hymnami i innymi pieśniami.

Gdziekolwiek będzie nam dane usłyszeć Liturgię Dziewięciu Czytań i Kolęd, w jakiejkolwiek adaptacji czy aranżacji, bez względu na to, czy pieśni wykonywać będzie chór czy wspólnota, warto pamiętać, że prawdziwe piękno i siła tej liturgii nie biorą się z muzyki lecz z zawartego w niej Słowa Bożego.

I właśnie tę prawdę w najbliższą sobotę chcemy w warszawskiej wspólnocie celebrować.