Epifania – Święto Objawienia Pańskiego


grafika_zaproszenie
6 Stycznia od starożytności Kościoła obchodzona jest jedna z najważniejszych uroczystości Kościoła, Święto Objawienia Pańskiego czyli Epifania. Tego dnia Kościół wspomina trzy wydarzenia epifanijne: Odnalezienie Jezusa przez Mędrców ze Wschodu, chrzest Jezusa oraz Cud w Kanie Galilejskiej. W tych trzech wydarzeniach Bóg objawił boską tożsamość Jezusa, zapewnił nas, że przemawia do ludzi i nie pozostawia nas samych, chce nam wskazywać właściwą drogę życia, którą jest Jezus Chrystus.

Tego dnia zapraszamy na wyjątkową Liturgię Epifanii, którą rozpoczniemy o godz. 12.00 w naszej kaplicy przy ul. Święty Wojciech 25/7 w Poznaniu.

UWAGA!!!
Na pamiątkę trzech darów jakie otrzymał Jezus od Mędrców prosimy aby każdy uczestnik liturgii przygotował i przyniósł trzy prezenty. Mogą być bardzo proste, wykonane ręcznie itp. nie jest ważna cena (mogą to być zrobione przez siebie pierniki) ale sam fakt przyniesienia daru abyśmy mogli je rozlosować pomiędzy wszystkimi uczestnikami liturgii, tak aby każdy został obdarowany, na pamiątkę darów Mędrców i tego najważniejszego Daru jakim jest Jezus Chrystus.

Niech to będzie wspaniałe Święto radości, z bliskości Boga, który nam się objawia.