Wspomnienie ks. Mariana Piątkowskiego


ks.Marian3 stycznia Reformowany Kościół Katolicki w Polsce wspominał księdza Mariana Piątkowskiego z Poznania.

Ksiądz Piatkowski był duchownym o niezwykłym charyzmacie, wprowadził do Wielkopolski Odnowę w Duchu Świętym. W ostatnich latach koordynował posługę duszpasterską wszystkich polskich egzorcystów. – Ludzie są skołatani problemami rodzinnymi i wychowawczymi. Potrzebują ukojenia, modlitewnego wsparcia. Inni słyszą głosy, dziwne hałasy, kroki, chociaż nie są psychicznie chorzy. Są dręczeni i zniewoleni przez szatana – tłumaczył swoją posługę ks. Piątkowski.

Ks. Marian Piątkowski urodził się 14 września 1927 r. w Starkowie koło Wolsztyna. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk abp. Walentego Dymka w 1952 r. w poznańskiej farze. Odbył studia doktoranckie z teologii moralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W1984 roku ks. Piątkowski został proboszczem w Sanktuarium Maryjnym w Tulcach, a następnie od 1997 roku był rektorem kościoła pw. Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy poznańskim Starym Rynku.  Odszedł do Pana w opinii świętości.

Wszechmogący, Dobry Boże, który prezbitera Mariana obdarzyłeś darami Ducha Świętego, a on dzięki nim pomagał utrudzonym oraz dręczonym przez zło, przyprowadzając ich do Twojego Syna. Daj byśmy w naszym życiu dążyli zawsze do Jezusa i zwalczali wszelkie zło jakie nas niszczy. Prosimy przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje we wspólnocie Ducha Świetego przez wszystkie wieki wieków. Amen.