Trójmiasto: Liturgia Eucharystii


Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy według Liturgii Reformowanego Kościoła Katolickiego.

Nasza misja nosi imiona świętych apostołów, rybaków, Piotra i Andrzeja. Spotkamy się w wigilię niedzieli czyli w sobotę o godz.18:00 w Gdyni przy ul. Chylońskiej 42 (Bistro Mała Syberia)

– Jesteśmy Kościołem otwartym gdzie każda osoba może znaleźć przestrzeń dla realizacji swojej autentycznie katolickiej wiary.

– Reformowany Kościół Katolicki w Polsce w celebracji Liturgii Eucharystii, Liturgii Darów Wcześniej Konsekrowanych (Liturgii Diakonów) lub Iubilate Domino czyli Liturgii niedzielnej bez Komunii Świętej (celebrowanej przez świeckich) stosuje własny ryt liturgiczny, który bazuje na łacińskim (zachodnim) doświadczeniu liturgicznym. Liturgie sprawujemy w języku polskim i według potrzeb również rosyjskim.

W Trójmieście, ze względu na brak lokalnego prezbitera, spotykamy się zazwyczaj na Liturgię Iubilate Domino. Odwiedza nas też prezbiter z Poznania, który celebruje razem z nami Liturgię Eucharystii (najbliższa wizyta zaplanowana jest na sobotę 9 lutego, Liturgia rozpocznie się około 18:30, po niej zaplanowane jest spotkanie „Czym jest reformowany katolicyzm”, na które zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.

– Po każdej Liturgii zapraszamy wszystkich jej uczestników i uczestniczki na poczęstunek.


Możesz się skontaktować z naszym prezbiterem
ks. Tomasz Puchalski, tel: 793-111-295 email: prezbiter.rkk@gmail.com

lub lokalnym liderem świeckim
Petr Sokolov, tel: 510-815-345