„Poznańskie Historie” o RKK w Polsce


koziołkiArtykułem „Reformowany Kościół Katolicki w Polsce i jego poznańska siedziba” Pan Maciej Brzeziński, autor popularnego bloga poświęconego historii i kulturze Poznania, rozpoczął cykl wpisów na temat poznańskich Kościołów i związków wyznaniowych. Pierwszy tekst krótko opowiada o historii starokatolicyzmu oraz o samym Reformowanym Kościele Katolickim w Polsce.

Na swoim blogu autor pisze o sobie:
Do Poznania przyjechałem w 1999 roku na studia. Skończyłem historię i wschodoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie mieszkam z żoną na poznańskich Ratajach. Poznań to tylko jedna z moich pasji, ale za to największa. Dlaczego piszę tego bloga? Bo chcę popularyzować wiedzę o tym mieście wśród wszystkich zainteresowanych. Nie prowadzę badań naukowych, pozostawiam to tym, którzy robią to lepiej ode mnie. Moim celem jest jedynie popularyzacja wiedzy o historii Poznania. Lubię widzieć się w roli „łącznika” pomiędzy światem nauki, a szerszą publicznością. Dlatego zdecydowałem się na stworzenie tego bloga.
Prywatnie uwielbiam książki, spacery, ludzi z poczuciem humoru, dobrą kuchnię, białą czekoladę i whisky. Wolę kawę od herbaty, Mozarta od Chopina i stare kamienice od nowoczesnych budynków.

Wszystkim, którzy są zainteresowanie historią Poznania, polecamy blog „Poznańskie Historie„.