Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego


Serdecznie zapraszamy na uroczyste Liturgie Wniebowstąpienia Pańskiego,
które celebrować będziemy w czwartek 9 maja i sobotę 11 maja:


w Poznaniu, o godzinie 18:30
w kaplicy na osiedlu Powstańców Warszawy 9A.


– w Zielonej Górze, o godz. 18:00
w kaplicy domowej, kontakt: diakon Dominik Szczepański, tel: +48 571 289 680


– w Warszawie, o godz. 20:30,
przy ul. Lubelskiej 17/159


oraz w Krakowie, w sobotę, 11 maja o godz. 12:00
przy ul. Łobzowskiej 47/5

Wniebowstąpienie Pańskie to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich. Upamiętnia ono dzień, w którym 40 dni po Zmartwychwstaniu Jezus Chrystus wstąpił do nieba, powracając do Ojca. Jak czytamy w Dziejach Apostolskich (1:9-11): „Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: «Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba»..”

Wniebowstąpienie Pańskie to nie tylko radosne święto, ale i początek nowego etapu w historii zbawienia. Jezus Chrystus, wstępując do nieba, obiecał zesłać Ducha Świętego, który ma prowadzić Kościół i napełniać mocą wszystkich wierzących.

W związku z tym, pragniemy zaprosić na dziewięć dni intensywnej modlitwy przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy się spotykać codziennie w kaplicy, aby prosić Boga o umiejętność współpracy z Duchem Świętym w naszym życiu codziennym i wypełnianie chrześcijańskiego powołania w Kościele i świecie.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i świętowania tego wyjątkowego wydarzenia.