Oświadczenie Rady Kościoła w sprawie doniesień medialnych dot. DPS w ZgierzuOświadczenie Rady Kościoła
Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
26.10.2016

Drodzy sympatycy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce,

Odpowiadając na Wasze pytania i w związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi dotyczącymi wydarzeń w „Domu Schronienia” w Zgierzu, pragniemy poinformować, iż pan Marek Nowak (podający się za duchownego Kościoła Starokatolickiego w RP) nie jest członkiem i nigdy nie należał do Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że Reformowany Kościół Katolicki w Polsce nie jest w żaden sposób powiązany z Kościołem Starokatolickim w RP.

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o wykorzystaniu i zhańbieniu sutanny kapłańskiej przez pana Marka Nowaka, tym bardziej, że jego ofiarą padły osoby chore i starsze, dla których wsparciem powinna być każda osoba duchowna.

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce nie prowadził i nie prowadzi żadnych ośrodków opieki społecznej ani fundacji zajmujących się pomocą osobom starszym czy chorym. Od początku naszej działalności wspieramy w tym zakresie dobre inicjatywy charytatywne i prospołeczne, które mają wieloletnie doświadczenie i nieposzlakowaną opinię, takie jak Stowarzyszenie Dom Wschodni – Domus Orientalis, stołeczny program Zaloguj się i pomagaj, czy Church World Service, do której to organizacji należymy będąc częścią Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej (ECC) z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Więcej na ten temat: http://ecumenical-catholic-communion.eu/the-ecc-reaching-o…/ Strona WCS: http://cwsglobal sertraline hcl 50 mg.org/

Podpisała
Rada Kościoła
Reformowany Kościół Katolicki w Polsce