Nowenna przed Zesłaniem Ducha Św.Ci wszyscy trwali gorliwie na wspólnej modlitwie razem z kobietami, i z Maryją, matką Jezusa, i z Jego krewnymi. W ten sposób Święty Łukasz opowiedział nam co robili uczniowie Jezusa po Wniebowstąpieniu. Dla Kościoła apostolskiego był to czas jeszcze wciąż niepewności, oczekiwania i modlitwy. Jezus zapowiedział, że mają kilka dni poczekać na Ducha Świętego.

Te kilka dni pomiędzy Wniebowstąpieniem Pańskim a Zesłaniem Ducha Świętego stało się wzorem dla chrześcijan i chrześcijanek aby przez dziewięć dni (stąd nazwa nowenna od łac. novem – dziewięć) spotykać się codziennie na modlitwie o odnowienie i umocnienie w nas i całym Kościele darów Ducha Świętego. Chrystus wstąpił do nieba i zasiadł po prawej stronie Ojca aby od Niego posłać Ducha Świętego. To własnie On jest żywym, osobowym Bogiem pośród nas, który nas inspiruje, umacnia, poucza i obdarza niesamowitymi darami, które pomagają nam już na ziemi żyć życiem Królestwa Bożego.

Serdecznie zapraszamy aby razem z reformowanymi katolikami i katoliczkami modlić się od piątku, 11 maja, przez kolejne 9 dni codziennie o odnowienie darów Ducha Świętego, będziemy uwielbiać Boga, modlić się wstawienniczo i  śpiewać psalmy. Spotykać się będziemy w poznańskiej kaplicy Reformowanego Kościoła Katolickiego przy ul. Św. Wojciech 25/7.  Zapraszamy każdą osobę, która chce lepiej poznać osobę Ducha Świętego i doświadczyć Jej mocy.

UWAGA!
W piątek 18 maja Nowenna zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 12:00