Mądrze pomagać – porozmawiajmy o pomocy bezdomnym.Prawdopodobnie każdemu z nas zdarzyło się zostać zaczepionym przez osobę bezdomną która prosiła o pomoc. Jak często nie wiedzieliśmy jak zareagować i uciekaliśmy się do wymówek typu „nie mam pieniędzy”, „nie mam czasu”. Aby w przyszłości postępować inaczej zapraszamy na spotkanie z osobą, która zawodowo zajmuje się pomocą bezdomnym Panią Mariolą Janicką, która opowie nam jak możemy w takich sytuacjach postępować nie tylko z wrażliwością, ale i mądrze.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 11 marca o godz. 14:00 w siedzibie stowarzyszenia Lepszy Świat przy ul. Libelta 22 w Poznaniu.

  • Mariola Janicka
    – Pracownik socjalny – praca z bezdomnymi uzależnionymi, prowadzenie zajęć z uzależnionymi w Zakładach Karnych, prowadzenie zajęć z zakresu rozwoju osobistego w Centrum Integracji Społecznej – praca z osobami bezdomnymi lub w trudnej sytuacji nie radzącymi sobie w środowisku.
    – Streetworker – praca z osobami bezdomnymi w terenie, pustostany, działki, dworce, miejsca niemieszkalne.
    – Współzałożycielka Stowarzyszenie Abstynentów ,,Żagiel”, od 23 lat działająca w wolontariacie, od 10 lat prezes w/w stowarzyszenia; organizowanie zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień dla szkół gimnazjalnych, organizowanie wyjazdów terapeutycznych dla rodzin osób uzależnionych, praca z uzależnionymi i współuzależnionymi.
    – Sekretarz w Związku Stowarzyszeń Abstynenckich na Wielkopolskę, – promowanie zdrowego stylu życia, udział w konferencjach abstynenckich, praca jako koordynator projektu uzależnieni.