Intencje mszalne


Wierzymy w skuteczność modlitwy wstawienniczej za żywych i zmarłych. Jesteśmy przekonani, że Bóg wysłuchuje nasze modlitwy, a zgodnie z zapewnieniem Pana Jezusa czyni to szczególnie chętnie, gdy w naszych intencjach modlimy się wspólnotowo, zwłaszcza sprawując Eucharystię. Zapewnia nas Chrystus: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” Mt 18,19-20.

Jest czcigodnym zwyczajem Kościoła, sięgającym czasów starożytności, że wierni na ręce biskupa lub prezbiterów składają swoje osobiste, rodzinne i społeczne prośby i podziękowania.

Tę starożytną tradycję chcemy też podtrzymać w naszym Kościele. Poniżej możesz wpisać intencję, w której biskup Kościoła będzie się modlił w czasie sprawowanych Liturgii Eucharystii. Można w niej uczestniczyć w poznańskiej kaplicy lub modlić się w czasie transmisji online. Biskup modli się również w tych intencjach w swoich osobistych modlitwach wypełniając zobowiązanie ze święceń, aby modlić się za Kościół i w powierzonych mu intencjach.

Jeśli więc chcesz, powierz swoje intencje modlitewne biskupowi Kościoła, wystarczy, że wierzysz w skuteczność modlitwy wstawienniczej w czasie najskuteczniejszej modlitwy jaką posiada Kościół tj., w czasie Liturgii Eucharystii, której przewodniczy sam Chrystus.

Tutaj możesz wpisać swoją intencję.