Epifanijny Dzień Formacyjny w PoznaniuEpifania czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego (potocznie nazywana Świętem Trzech Króli) to jeden z najważniejszych dni w roku dla reformowanych katolików i katoliczek. Jest to dopełnienie się świąt Narodzenia Pańskiego. Świętujemy tego dnia Boga, który objawia się ludziom na bardzo różne sposoby a najpełniej przemówił przez Syna. Od 6 stycznia przez dwie kolejne niedziele wspominamy w Liturgii też trzy pozostałe wydarzenia, poprzez które objawiła się tożsamość Jezusa, a które dla chrześcijan od samego początku były wyjątkowo ważne i w sposób wyjątkowy wspominane to jest chrzest i cud w Kanie Galilejskiej.

Tego dnia chcemy świętować razem jako wspólnota. Wszystko rozpoczniemy o godz. 10:30 uroczystą Liturgią Eucharystii. Po niej będzie czas na poczęstunek. Tradycyjnie tego dnia każda osoba uczestnicząca w Liturgii jest proszona o przygotowanie trzech podarunków – na pamiątkę trzech darów od Mędrców dla Jezusa – które będziemy losować po Liturgii.

W ramach spotkania formacyjnego będzie czas na wspólne rozważanie Pisma Świętego, rozmowę na temat Bożego Objawienia. O godz. 17:00 rozpocznie się wieczorne nabożeństwo, Liturgia 9 Czytań i Kolęd.

Dzień formacyjny potrwa od godz. 10:30 do około 20:30.

W niedzielę zapraszamy na Liturgię Eucharystii o godz. 10:30

Spotykamy się jak zawsze w naszej kaplicy przy ul. Święty Wojciech 25/7 w Poznaniu.