Biskup Franciszek rozpoczął posługę.


006W nocy z piątku na sobotę czasu polskiego został wprowadzony w posługę Biskupa Przewodniczącego Franciszek Krebs. Uroczystość odbyła się w kościele seminarium teologicznego Eden w St.Louis. Biskup Franciszek jest proboszczem Parafii Św. Klary i Franciszka w Webster Groves. Liturgia celebrowana była w języku angielskim i hiszpańskim. 

To co mamy do zaoferowania światu to Kościół, który jest prawdziwie żywy – powiedział w czasie uroczystości Bp. Franciszek – mamy wiele do zrobienia! Kochajmy się! – kontynuował. Mówił również o bezwzględnej konieczności dostrzegania Chrystusa w twarzy każdego innego człowieka.

Biskup Franciszek zastąpił Biskupa Piotra Hickmana, który zgodnie z prawem wewnętrznym Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej zakończył swoją kadencje jako Biskup Przewodniczący, nadal jednak jest biskupem Diecezji Kalifornijskiej i proboszczem Parafii Św. Mateusza w Orange.

Biskup Franciszek Krebs ma 68 lat, jest jednym z ósemki rodzeństwa, urodził się i dorastał w St. Louis gdzie też w 1972 został wyświęcony na prezbitera. W relacjach ekumenicznych Biskup Krebs chce zaangażować się w zbliżenie Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej oraz Unii Utrechckiej Kościołów Starokatolickich.

Ekumeniczna Wspólnota Katolicka (Ecumenical Catholic Communion) powstała jako unia lokalnych wspólnot tradycji i praktyki katolickiej w 2003 roku. Początkowo zrzeszała 11 wspólnot parafialnych a obecnie jest ich ponad 50 oraz wiele misji z ponad 10 tysiącami członków i członkiń w USA i  Europie.  Reformowany Kościół Katolicki w Polsce przystąpił do Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej w 2011 roku i jest jej jedynym przedstawicielem w Polsce.

Zobacz wideo z liturgii rozpoczynającej posługę Biskupa Przewodniczącego Franciszka.

001 002 003 004 005 006 007 008