6. Rekolekcje w Puszczy Noteckiej


rekolekcjeW niedzielę 7 lipca zakończyły się nasze tradycyjne rekolekcje w Puszczy Noteckiej, które odbyły się już 6 raz. W tym roku rozważaliśmy m.in. teksty Matki Teresy z Kalkuty i Brata Rogera z Taize „Modlitwa – źródło współczującej miłości”. 

W piątek, pierwszy dzień rekolekcji, modliliśmy się nieszporami w czasie których było krótkie rozważanie. Ten dzień zakończył się wspólnym odmówieniem komplety.
Sobota była dniem m.in. z Liturgią Godzin, Liturgią Pojednania, rozważaniami tekstów o modlitwie oraz Liturgią Nocnego Czuwania. Podczas tej modlitwy odśpiewaliśmy akatyst do Ducha Świętego i modliliśmy się o Jego dary. Wsłuchaliśmy się też w obietnice zawarte w Piśmie Świętym a związane z Duchem Świętym. Tego dnia nie zabrakło wyprawy nad jeziora, ogniska oraz długich rozmów.
Niedziele rozpoczęliśmy jutrznią a punktem kulminacyjnym była Eucharystia, w czasie której podzieliliśmy się tym, co nas inspirowało i dotykało w czasie tegorocznych rekolekcji. Mamy nadzieję, że za rok będziesz z nami! Jeśli oczywiście Bóg pozwoli.