Mamy nowego prezbitera!


W wigilię uroczystości Krzyża Świętego, diakon Przemysław Cichosz, duszpasterz wspólnoty warszawskiej Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce, przyjął święcenia prezbiteratu z rąk biskupa Franciszka Krebsa, Biskupa Przewodniczącego Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej oraz Biskupa Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce.

Liturgia celebrowana była w parafii Św. Klary i Franciszka w St. Louis, USA gdzie proboszczem jest bp. Franciszek. Obok sióstr i braci z Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej w celebracji uczestniczyły osoby z polonijnej parafii Św. Stanisława Kostki w St. Louis na czele z jej proboszczem prezbiterem Markiem Bożkiem oraz diakon Donną Nachefski.

Prezbiter Przemysław Cichosz po powrocie do Polski nadal będzie posługiwał w swojej macierzystej wspólnocie.

Serdecznie zapraszamy na prymicje ks. prezbitera Przemysława Cichosza, które odbędą się w Poznaniu w niedzielę 14 października o godz. 10:30 w kaplicy przy ul. Św. Wojciech 25/7.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pierwszą Liturgię Eucharystii neoprezbiter Przemysław Cichosz celebrował w polonijnej Parafii Świętego Stanisława Kostki w St.Louis. Koncelebransami byli ks.Marek Bożek, proboszcz parafii oraz prezbiter Tomasz Puchalski, proboszcz parafii Reformowanego Kościoła Katolickiego w Poznaniu oraz wikariusz biskupi w Polsce, który wygłosił homilię. Posługę przy ołtarzu pełniła razem z prezbiterami diakon Donna Neshefski z Parafii Sw. Starostwa Kostki.

Warto dodać, że Parafia Świętego Stanisława Kostki choć oficjalnie nie należy jeszcze do Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej to posiada bliskie i przyjacielskie relacje.

 

 

 

 

 


 

Comments are closed.