Intencje mszalne


Wierzymy w skuteczność modlitwy wstawienniczej za żywych i zmarłych. Jesteśmy przekonani, że Bóg wysłuchuje nasze modlitwy, a zgodnie z zapewnieniem Pana Jezusa czyni to szczególnie chętnie, gdy w naszych intencjach modlimy się wspólnotowo, zwłaszcza sprawując Eucharystię. Zapewnia nas Chrystus: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” Mt 18,19-20.

Jest czcigodnym zwyczajem Kościoła, sięgającym czasów starożytności, że wierni na ręce biskupa lub prezbiterów składają swoje osobiste, rodzinne i społeczne prośby i podziękowania.

Tą starożytną tradycję chcemy też podtrzymać w naszym Kościele. Poniżej możesz wpisać intencję, w której prezbiter Kościoła będzie się modli podczas Liturgii Eucharystii sprawowanej w poznańskiej kaplicy Kościoła. W czasie trwającej epidemii możesz uczestniczyć w niej za pośrednictwem YouTube (www.youtube.pl/starokatolicy) dzięki transmisji, która odbywa się codziennie z naszej kaplicy w Poznaniu.

Jeśli więc chcesz, powierz swoje intencje modlitewne prezbiterowi Kościoła. Nie musisz być reformowanym katolikiem lub starokatolikiem; wystarczy, że wierzysz w skuteczność modlitwy wstawienniczej.

Liturgie Eucharystii sprawowane są od poniedziałku do soboty o godz. 12:00 oraz w niedziele o 10:30.

WPISZ TWOJE INTENCJE: