Odbył się kolejny zjazd formacyjny


Warsztaty z budowania zespołu, antydyskryminacyjne, spotkanie z imamem poznańskiej wspólnoty muzułmańskiej, wykłady, wspólna modlitwa oraz dużo czasu na pogłębianie więzi – w ten sposób minął ostatni zjazd formacyjny dla kandydatów do święceń, rozeznających powołanie oraz zainteresowanych reformowanym katolicyzmem, który odbył się w dniach 26-29 maja w Poznaniu.

W ramach zjazdu odbyła się też rozmowa poprzez Skype z naszym Biskupem Franciszkiem. Był to czas zwłaszcza dla kandydatów do święceń, którzy w ten sposób mogli pogłębić swoją relację z Biskupem. Udział w rozmowie wzięli również inni członkowie naszych wspólnot. Był to bardzo osobisty czas dzielenia się swoim doświadczeniem wiary i życia.

W Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczęliśmy zjazd Eucharystią ze Wspólnotą oraz nabożeństwem eucharystycznym po niej. tego dnia odbył się też bardzo ciekawy warsztat florystyczny. Jego uczestnicy podzieleni na dwie grupy mogli spróbować swoich sił w układaniu kwiatów, którymi dekorowane są kaplice i inne miejsca wspólnej modlitwy.

Kolejny zjazd formacyjny odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w Poznaniu.

Poniżej zobacz zdjęcia:

18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1