Zapraszamy na niedzielne Liturgie.Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania niedzielnych Liturgii z reformowanymi katolikami i katoliczkami w najbliższy weekend 16-17 czerwca we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie.

  • WROCŁAW
    Spotkamy się w wigilię niedzieli czyli w sobotę o godz. 19:00 w sali przy ul. Białoskórniczej 15-16/1 we Wrocławiu.
  • WARSZAWA
    Spotkamy się w niedzielę o godz. 11:00 w u diakona Przemysława, duszpasterza warszawskich reformowanych katolików przy ul. Siecznnej 69a/38
  • POZNAŃ
    Spotkamy się w niedzielę o godz. 10:30 w kaplicy reformowanych katolików przy ul. Święty Wojciech 25/7 (kamienica, 3 piętro)

Jesteśmy wspólnotą chrześcijańską inspirowaną ruchem starokatolickim, wyznajemy wiarę Kościoła niepodzielonego pierwszego tysiąclecia.

Jesteśmy też Kościołem otwartym gdzie każda osoba może znaleźć przestrzeń dla realizacji swojej autentycznie katolickiej wiary.

Do Komunii Świętej może u nas przystąpić każda osoba ochrzczona i wyznająca chrześcijańską wiarę.

Spowiedź Wspólna z sakramentalnym rozgrzeszeniem jest stałym elementem Liturgii Eucharystii. Celebrowana jest jako ryt przed właściwą celebracją eucharystyczną lub w ramach tej celebracji w czasie aktu pokutnego. Dlatego prosimy przygotuj się wcześniej do tej ważnej chwili aby w najpiękniejszy sposób przyjąć łaskę Boga, który chce pojednać ludzi z sobą. Uświadom sobie dobro jakiego doświadczasz oraz swoje słabości i błędy, grzechy, przez które zło oddala nas od miłości Boga, bliźnich i nas samych.

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce w celebracji Liturgii Eucharystii lub Liturgii Darów Wcześniej Konsekrowanych (Liturgii Diakonów) stosuje własny ryt liturgiczny, który bazuje na łacińskim (zachodnim) doświadczeniu liturgicznym. Liturgie sprawujemy w języku polskim. Dla osób uczestniczących w Liturgii przygotowaliśmy specjalną publikację ADORAMUS, która zawiera teksty liturgiczne odmawiane przez Wspólnotę aby każda osoba, również będąca pierwszy raz na Liturgii, mogła w niej swobodnie uczestniczyć. W ADORAMUSIE znajdziesz też większość pieśni, które śpiewamy w czasie nabożeństw.