Warszawa: Zapraszamy na Eucharystię


Komunia ŚwiętaSerdecznie zapraszamy do udziału w Liturgii Eucharystii w niedzielę 7.09 o godz. 11.00 w sali nr 4 w Centrum Pankiewicza przy ul. Pankiewicza 3 (Zobacz na mapie)  

Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia. W Eucharystycznych postaciach chleba oraz wina otrzymujemy największy dar: Ciało oraz Krew Chrystusa. Przez uczestnictwo w niej mamy już na ziemi udział w doświadczeniu nieba i otrzymujemy przedsmak życia wiecznego.

Każdy prezbiter czy biskup wypowiadając słowa konsekracji cytuje Jezusa mówiąc “Bierzcie, jedzcie …” oraz “Bierzcie, pijcie z tego WSZYSCY”. Pozostając wiernymi tym słowom Chrystusa, zawsze zapraszamy wszystkich chrześcijan obecnych na Liturgii do przyjęcia zmartwychwstałego Ciała i Krwi Chrystusa. Jesteśmy przekonani, że Komunia Święta nie jest nagrodą za „dobre sprawowanie” ale pokarmem grzeszników aby otrzymali łaskę i siłę do nawrócenia i uświęcenia swojego życia.

Każdy jest u nas mile widziany i chciany. Wierzymy, że bezwzględnie każdy człowiek ma swoją wartość, godność i prawo do życia w Kościele, wzbogaca Wspólnotę swoją obecnością, doświadczeniem i mądrością.