Warszawa | Liturgia


Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe Nabożeństwo Wielkich Antyfon Adwentowych oraz Liturgię Eucharystii, którą celebrować będziemy w Warszawie w przy ul. Siecznej 69a/38, w sobotę 21 grudnia o godz. 17:00.

Godz. 17:00 – Liturgia Eucharystii
Godz. 18:00 – Nabożeństwo Antyfon Adwentowych

Polecamy wcześniej sprawdzić możliwość dojazdu komunikacją publiczną np. na stronie internetowej www.jakdojade.pl

Każdy jest mile widziany!

Nabożeństwo Wielkich Antyfon Adwentowych jest tradycyjną adwentową modlitwą Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce. Składa się ono ze śpiewu siedmiu adwentowych antyfon, które opisują Mesjasza oraz fragmentów Pisma Świetego, z których wzięły swoje źródło. Czytania i modlitwy przeplatane są pieśniami adwentowymi. Nabożeństwo odbywa się zazwyczaj tylko przy świetle świec.

Do udziału w Liturgii Eucharystii zapraszamy każdego i każdą osobę ochrzczoną oraz wszystkich, którzy chcą poznać Jezusa Chrystusa i Jego wspólnotę. Nasz Kościół wierzy, że Komunia Święta nie jest nagrodą za dobre sprawowanie ale pokarmem grzeszników i lekarstwem wszystkich naszych zranień. Wierzymy, że Chrystus kieruje zaproszenie do wszystkich ludzi dlatego nikogo nie wykluczamy ani z naszego Kościoła, ani z udziału w Eucharystii i przyjęciu Komunii Świętej.

Wspólnota spotyka się również w inne dni na wspólną modlitwę. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy do kontaktu:

Ks. Przemysław Cichosz, proboszcz
Tel: 509842921
Email: warszawa.rkk@gmail.com