Uroczystość Wniebowstąpienia PańskiegoCzterdzieści dni po Wielkanocy w Reformowanym Kościele Katolickim w Polsce obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to jedno z najważniejszych świąt w roku naszego Kościoła. Wspominamy wydarzenia zapisane w Nowym Testamencie gdy Zmartwychwstały Chrystus, na oczach swoich uczniów zakończył swoją ziemską działalność.

W to święto nie tylko wspominamy historyczne wydarzenia z historii zbawienia ale również dziękujemy Bogu za ukazanie nam naszego przeznaczenia i jednego z zadań na ziemi. Przyglądając się Jezusowi wstępującemu do nieba dostrzegamy, że On jako pierwszy a za nim wszyscy Jemu ufający wstępują do nieba. Naszym celem jest niebo. Idąc drogą Jezusa przebóstwiamy nasze życie, nasze ciała, dusze. Jezus wstępujący do nieba zaprasza nas do niego. Drugim znaczeniem tego święta jest Boże zaproszenie abyśmy na nasze życie, na świat patrzyli „z nieba”, „oczami Boga”, który dostrzega dobro w każdym człowieku, który okazuje miłość i miłosierdzie, który nie sądzi po pozorach.

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego celebrować będziemy Liturgię Eucharystii w Poznaniu o godz. 18:00 w naszej kaplicy przy ul. Św. Wojciech 25/7 (kamienica, 3 piętro)

Każdy jest mile widziany.