Uroczystość Objawienia PańskiegoUroczystość Objawienia Pańskiego czyli Epifania to, obok Paschy (Wielkanocy), Bożego Narodzenia i Zesłania Ducha Świętego jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym Reformowanego Kościoła Katolickiego. 

Wspominamy tego dnia tak zwane wydarzenia Epifanijne czyli takie, w których objawiana jest boska, kapłańska, prorocka i królewska natura Jezusa Chrystusa. Wydarzeniami tymi są: Pokłon Mędrców, tradycyjnie nazywanych Trzema Królami, Chrzest Jezusa w Jordanie oraz Cud w Kanie Galilejskiej.

Tego dnia, od czasów starożytnych, w uroczysty sposób ogłasza się datę Paschy oraz świąt, które wypływają z niej. Święci się kredę, którą oznacza się drzwi chrześcijan. Naszym zwyczajem jest kreślenie na drzwiach krzyża greckiego oraz daty Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

W Święto Epifanii na pamiątkę trzech darów, które przynieśli Chrystusowi Mędrcy ze Wschodu, również my, przynosimy po trzy prezenty (każdy według swoich możliwości), które po Liturgii losują jej uczestnicy.

W tym roku po Liturgii Eucharystii w Poznaniu, którą celebrować będziemy o godz. 12.00 w naszej kaplicy przy ul. Święty Wojciech 25/7, udamy się na weekendowe rekolekcje na wielkopolskiej wsi niedaleko Poznania. Będzie to czas modlitwy, bycia razem oraz rozwoju osobistego – zaplanowany jest m.in. warsztat z asertywności. Chcemy wciąż pogłębiać naszą zdolność do budowania zdrowych i mocnych więzi we Wspólnocie.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w tym ważnym dla nas święci i rekolekcjach – serdecznie zapraszamy!