Rejestracja Kościoła


wzrost

Jeśli chcesz, aby nasz Kościół został wpisany do rejestru Kościołów i związków wyznaniowych w Ministerstwie Administracji to możesz nam pomóc!

Możesz zrobić jedną z dwóch rzeczy:

  • MIESZKAŃCY POZNANIA I OKOLIC
    Wystarczy udać się w Poznaniu do Pani Notariusz Ewy Czabaj-Czarkowska, która ma swoją kancelarię przy ul. Ślusarskiej 13 i podpisać się pod wnioskiem. Osoba składająca podpis u Pani Notariusz nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.
    Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. 
  • OSOBY NIE MOGĄCE PODPISAĆ SIĘ W POZNANIU
    Wydrukować wniosek załączony poniżej, wypełnić go, podpisać u notariusza aby mógł potwierdzić podpis i przesłać na nasz adres. (Uwaga! Notariusz pobiera opłatę za potwierdzenie podpisu w wysokości 20 zł + podatek)

Aby podpisać się pod wnioskiem rejestracyjnym należy wydrukować poniższy fragment listy wnioskodawców, który załączamy w formacie pdf, uzupełnić go (prosimy jedynie nie uzupełniać lp), udać się do najbliższego notariusza i podpisać się pod wnioskiem tak by notariusz mógł potwierdzić podpis. Taki uzupełniony dokument wraz z potwierdzeniem notarialnym prosimy przesłać na adres Kościoła:

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
ul. Święty Wojciech 25/7
61-749 Poznań

W razie pytań prosimy o kontakt email: prezbiter.rkk@gmail.com

PAMIĘTAJCIE, BY U NOTARIUSZA MIEĆ Z SOBĄ WAŻNY DOWÓD OSOBISTY.

DOKUMENT DO WYDRUKOWANIA I UZUPEŁNIENIA:
wniosek do ministerstwa  (Prosimy nie uzupełniać “lp”!) – ten dokument należy wypełnić i podpisać w obecności Notariusza.

STATUT REFORMOWANEGO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE
Statut RKK

UWAGA!
Podpisanie się pod wnioskiem rejestracyjnym Kościoła nie jest to równoznaczne z przynależnością do niego. Każda obywatelka i każdy obywatel Polski ma prawo wyrazić chęć, aby nasz Kościół został zarejestrowany.