Ogłoszenia | czwartek, 29 września


Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
Ogłoszenia | czwartek, 29 września

1) W minioną niedzielę w Krakowie do naszego Kościoła przystąpiły Anna i Agata – bardzo cieszymy się z waszej obecności wśród nas. Witajcie w domu!

2) Serdecznie zapraszamy na niedzielne Liturgie:
Poznań – niedziela, godz. 10:30, os. Powstańców Warszawy 9A
Tleń – niedziela, godz. 10:00, kontakt: rkkgrudziadz@gmail.com

3) W czwartek zapraszamy na Liturgię Eucharystii w Poznaniu o godz. 18:30. Spotykamy się w kaplicy na osiedlu Powstańców Warszawy 9A. Po Liturgii Eucharystii zapraszamy na spotkanie biblijne. Oba wydarzenia będą transmitowane za pośrednictwem platformy zoom: https://us02web.zoom.us/j/82311460502?pwd=SUJTMkhLaFh6WFF1VW5SK2FRbjI1QT09

4) Ze względu na chorobę diakona Dominika w najbliższym czasie nie ma Liturgii w Zielonej Górze. Serdecznie zapraszamy do udziału w transmisjach z kaplicy w Poznaniu oraz modlitwy indywidualnej. Prosimy też o modlitwę w intencji diakona Dominika.

5) Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu:
Poznań – wtorek, godz. 18:30, os. Powstańców Warszawy 9A

6) W najbliższym czasie wspominamy:

29 września – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW I ANIOŁÓW BOŻYCH.
30 września – Hieronima, tłumacza Pisma Świętego i apologety.
1 października – Teresy od Dzieciątka Jezus, zakonnicy i teolożki
4 października – Franciszka z Asyżu, diakona i zakonnika.
5 października – Sergiusza i Bachusa, męczenników.
6 października – Brunona z Kolonii, mnicha.
7 października – Chiare Luce Badano, wyznawczyni.
9 października – Abrahama Patriarchę i Sarę jego żony.
11 października – Filipa, diakona.

7) Serdecznie zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa online w poniedziałek, 3 października o godz. 20:30. Temat spotkania to: Ekumeniczna Wspólnota Katolicka i Reformowany Kościół Katolicki w Polsce jako przykład 4 fali starokatolicyzmu. Spotkanie odbędzie się na zoom’ie i poprowadzi je diakon Artur Klimaszewski.

Link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/82311460502?pwd=SUJTMkhLaFh6WFF1VW5SK2FRbjI1QT09

8 ) “Kościół w Działaniu” – pod takim hasłem odbędzie się w dniach 9-12 października Synod Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej (ECC). Wydarzenie odbywać się będzie w St. Louis w USA. W czasie Synodu m.in. wybierany będzie nowy Biskup Przewodniczący Wspólnoty. Prosimy o modlitwę za delegatów i delegatki wspólnot, którzy wezmą w nim udział. Ponieważ nasz Kościół jest w pełnej komunii z ECC jego gościem będzie również biskup Tomasz Puchalski.

9) W związku z Synodem ECC oraz rekolekcjami dla biskupów od 6 do 22 października biskup Tomasz Puchalski będzie przebywał w USA. W sprawach administracyjnych prosimy w tym czasie o kontakt z członkami i członkiniami rad parafialnej i Kościoła. W kwestiach duszpasterskich prosimy o kontakt z prezbiterem Bartkiem z Warszawy oraz diakonami Arturem z Poznania i Dominikiem z Zielonej Góry.

10) Już dziś zapraszamy wszystkie osoby z naszego Kościoła jak i z nami sympatyzujące na wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Św. Wilibrorda, patrona starokatolików i pierwszego arcybiskupa Utrechtu. Zapraszamy w sposób szczególny osoby z naszych wspólnot poza Poznaniem oraz z duszpasterstwa online, osoby nami zainteresowane i zainteresowane ogólnie starokatolicyzmem.

Z tej okazji w weekend 5-6 listopada odbędą się wydarzenia:

SOBOTA, 5 listopada

– otwarty wykład o św. Wilibrordzie i starokatolicyzmie,

– performance – taniec światła – o życiu św. Wilibrorda,

– uroczysta wigilia ku czci św. Wilibrorda

– agapa (poczęstunek) dla wszystkich członków i członkiń oraz osób sympatyzujących z naszym Kościołem. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą ten wieczór spędzić razem z nami.

NIEDZIELA, 6 listopada

– Liturgia Eucharystii ku czci św. Wilibrorda

– agapa (poczęstunek)

11) Reformowany Kościół Katolicki w Polsce właśnie doczekał się swojego konta na FaniMani: https://fanimani.pl/.

FaniMani to serwis, który od zakupów w stowarzyszonych sklepach internetowych (m.in. Allegro, Pyszne.pl, Booking czy różne linie lotnicze) odprowadza drobne kwoty na rzecz wybranej organizacji, dzięki czemu organizacja ma przychody, chociaż kupujący nie ponosi żadnych kosztów. Wystarczy zainstalować w przeglądarce rozszerzenie FaniMani i wybrać Reformowany Kościół Katolicki w Polsce jako organizację, którą chce się wspierać. Dzięki waszemu wsparciu będziemy mogli rozwijać nasza działalność charytatywną, utrzymać kaplice, opłacić dojazdy duchownych do wspólnot, wynająć miejsca na spotkania itp.

12) Dziękujemy za pomoc w utrzymaniu naszych kaplic w Poznaniu i Zielonej Górze.

ZIELONA GÓRA
Jeśli ktoś chciałby wesprzeć działalność zielonogórskiej misji i utrzymanie kaplicy ( Miesięczny koszt utrzymania kaplicy w Zielonej Górze to około 700 zł) w tym mieście prosimy o wsparcie finansowe na konto:

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
ul. Św. Wojciech 25/7, 61-749 Poznań
Numer rachunku: 22 2530 0008 2058 1066 1687 0001
Tytułem: na cele kultu religijnego – Zielona Góra

POZNAŃ
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wspierają finansowo nasz Kościół i naszą poznańską Parafię. Miesięczny koszt utrzymania naszej poznańskiej kaplicy to około 1500 zł. Dziękujemy zarówno członkiniom i członkom Parafii, Kościoła, jak i naszym sympatykom za pomoc w jej utrzymaniu. Dzięki niej możemy lepiej służyć.

Jeśli chcesz nas wesprzeć, przypominamy jak można to zrobić:

Przelew na konto:

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
ul. Św. Wojciech 25/7, 61-749 Poznań
Numer rachunku: 22 2530 0008 2058 1066 1687 0001
Tytułem: na cele kultu religijnego – Poznań

Środki przekazane na nasz Kościół można odliczyć od podatku. Ofiarę można też złożyć w kaplicy za pośrednictwem terminala lub w gotówce.