Poznań | Ogłoszenia


Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
Parafia pw. śś. Cyryla i Metodego w Poznaniu

Ogłoszenia Parafialne | Niedziela, 31 lipca | 8. Niedziela po Pięćdziesiątnicy

1. W miniony piątek we wspólnocie Kościoła powitaliśmy Hannę Zofię, która przyjęła sakrament chrztu świętego. Prosimy o modlitwę za nową chrześcijankę oraz za jej rodziców.

2. Serdecznie zapraszamy na Liturgię Eucharystii, które sprawujemy w czwartek o godz. 18:30.

3. W najbliższą niedzielę zapraszamy na Liturgię Eucharystii, która celebrowana będzie o godz. 10:30 w kaplicy na osiedlu Powstańców Warszawy 9A

4. W związku z przygotowaniami do Synodu Kościoła oraz koniecznym remontem po zalaniu kaplicy w Poznaniu w miesiącu sierpniu nie będzie poniedziałkowego spotkania duszpasterstwa online oraz czwartkowych spotkań biblijnych.

Osoby uczestniczące w spotkaniach duszpasterstwa online serdecznie zapraszamy do wspólnej codziennej modlitwy Liturgią Godzin. Grupa brewiarzowa spotyka się każdego dnia, trzy razy dziennie o godz. 8:00, 20:00 i 22:00 za pośrednictwem platformy zoom

5. Liturgia Słowa z Komunią Świętą w Zielonej Górze sprawowana będzie w niedzielę 24 lipca o godz. 11:00 w kaplicy przy ul. Sikorskiego 44A

6. W związku z wyjazdem prezbitera Przemka do USA, gdzie obejmie posługę proboszcza jednej z parafii, stanowisko proboszcza parafii zostaje wolne. Posługą duszpasterską wobec osób z parafii warszawskiej zajmować się będzie biskup Kościoła.

7. Trwają prace przedsynodalnych grup roboczych. Serdecznie dziękujemy osobom, które postanowiły włączyć się w ich prace. Przypominamy, Synod odbędzie się w Poznaniu w dniach 20-21 sierpnia 2022 roku. Prosimy o modlitwę za nasz zbliżający się Synod.

8. Trwają zapisy na naszą kościelną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 16-23 marca 2023. Koszt wyjazdu to 550 USD (w cenie są m.in. noclegi, wyżywienie, transport w Izraelu i Palestynie). Do tego należy doliczyć koszt zakupu biletów do Izraela. Pielgrzymka będzie miała charakter międzynarodowy, dołączają do nas siostry i bracia z Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej. Prosimy o zgłoszenia, ilość miejsc jest ograniczona. Obecnie na liście jest już 20 osób. Osoby, które chcą wziąć udział w pielgrzymce, prosimy o kontakt: prezbiter.rkk@gmail.com

9. We wtorek 2 sierpnia wyjątkowo nie ma Adoracji Najświętszego Sakramentu w poznańskiej kaplicy. Serdecznie zapraszamy w przyszłym tygodniu.

10. W tym tygodniu wspominamy:

1 sierpnia – Edwarda Herzoga, biskupa i organizatora Kościoła starokatolickiego w Szwajcarii.
3 sierpnia – Lidii, wyznawczyni.
5 sierpnia – Edmunda Bojanowskiego, wyznawcy.
6 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
7 sierpnia – Angelika Arnauld, ksieni z Opactwa Port Royal

11. Dziękujemy za pomoc w utrzymaniu naszych kaplic w Poznaniu i Zielonej Górze.

ZIELONA GÓRA
Jeśli ktoś chciałby wesprzeć działalność zielonogórskiej misji i utrzymanie kaplicy ( Miesięczny koszt utrzymania kaplicy w Zielonej Górze to około 700 zł) w tym mieście prosimy o wsparcie finansowe na konto:

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
ul. Św. Wojciech 25/7, 61-749 Poznań
Numer rachunku: 22 2530 0008 2058 1066 1687 0001
Tytułem: na cele kultu religijnego – Zielona Góra

POZNAŃ
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wspierają finansowo nasz Kościół i naszą poznańską Parafię. Miesięczny koszt utrzymania naszej poznańskiej kaplicy to około 1500 zł. Dziękujemy zarówno członkiniom i członkom Parafii, Kościoła, jak i naszym sympatykom za pomoc w jej utrzymaniu. Dzięki niej możemy lepiej służyć. Jeśli chcesz nas wesprzeć, przypominamy jak można to zrobić: Przelew na konto:

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce
ul. Św. Wojciech 25/7, 61-749 Poznań
Numer rachunku: 22 2530 0008 2058 1066 1687 0001
Tytułem: na cele kultu religijnego – Poznań

Środki przekazane na nasz Kościół można odliczyć od podatku. Ofiarę można też złożyć w kaplicy za pośrednictwem terminala lub w gotówce.