O Biblii przy kawie


wojciechowska_kalina1Piątek 23 października to kolejny dzień Ekumenicznego Święta Biblii. tego dnia spotykamy się na warsztacie / studium na temat Wykluczenia w Nowym Testamencie. Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Kalina Wojciechowska.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30 w sali Centrum Duszpasterskiego przy parafii św. Rocha (ul. św. Rocha 10) w Poznaniu. Prosimy zabrać z sobą Pismo Święte, kawa będzie na miejscu.

Kalina Wojciechowska – profesor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, wykładowczyni Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu. Teolożka i biblistka ewangelicka, Absolwentka Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej z 1997 r., studiowała również w Instytucie Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Ewangelickim Fakultecie Teologicznym (Evangelisch-Theologische Fakultät) Uniwersytetu Fryderyka Wilhelma w Bonn. W 1999 r. obroniła w ChAT pracę doktorską z zakresu biblistyki, a w 2008 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk teologicznych w zakresie teologii biblijnej. Od 1999 r. adiunkt, a od 2008 r. profesor nadzwyczajny w katedrze Wiedzy Nowotestamentowej i Języka Greckiego ChAT. W 2011 roku została wybrana na członka Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk. Od 2012 roku jest członkinią Zespołu Języka Religijnego Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
Specjalizuje się w analizie ksiąg narracyjnych Nowego Testamentu. Wraz z mężem Jerzym Żakiem jest organizatorką sympozjów teologiczno-muzykologicznych. Publikowała między innymi w miesięczniku „Więź”. Współpracowała z telewizją Religia TV, gdzie występowała jako ekspertka w zakresie biblistyki w programach z cyklu „Biblijna lekcja religii”.