Niedziela Trójcy ŚwiętejZ zakończeniem Oktawy Zesłania Ducha Świętego kończy się okres świąteczny Wielkiej Nocy. Trwa jednak wciąż zesłanie Ducha Świętego. Następne niedziele będą nazywanymi „Po Zesłaniu Ducha Świętego”. Duch Święty pozostaje w Kościele. Ostatnią niedzielą okresu wielkanocnego i rozpoczynającą okres w ciągu roku jest Niedziela Trójcy Świętej. Przez ostatnie tygodnie przezywaliśmy jak Trójca Święta nas zbawiała, przezywaliśmy wydarzenia z życia Jezusa i Kościoła. W Niedzielę Trójcy Świętej dziękujemy Bogu za dzieło zbawienia oraz za Komunię, Wspólnotę z Nim, którą mamy dzięki ofierze Jezusa i obecności Ducha Świętego.

Wiara w Trójce Świętą jest podstawą wiary chrześcijan, definiuje ona Kościoły chrześcijańskie. Bóg, który żyje w Trójcy, ze swej natury ukazuje nam miłość i relację, wspólnotę osób. W Trójcy Świętej dostrzegamy, że Bóg sam w sobie jest zjednoczony choć różnorodny, kochający i pełen życia. Bóg, który objawia się jako Trójca zaprasza nas do szukania pojednania różnorodności między ludźmi oraz wspólnotami chrześcijan. Prawda o Trójcy Świętej pokazuje nam, że nawet dziś zjednoczenie, miłość, pojednanie między ludźmi, Kościołami, społecznościami jest możliwe, jest zadaniem dla chrześcijan i chrześcijanek.

W Niedzielę Trójcy Świętej serdecznie zapraszamy do udziału w Liturgiach w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Poniżej znajdziecie grafikę z godzinami i miejscami nabożeństw świątecznych.