Nabożeństwa Majowe


MariaMaj w tradycji katolickiej nazywany jest często miesiącem maryjnym. W tym czasie odprawia się szczególne nabożeństwa nazywane majowymi, w czasie których Jezusa Chrystusa uwielbia się z Jego Matką.

W naszym kraju tradycyjnie odmawia się litanie w wezwaniach której prosi się Bożą Rodzicielkę o modlitwę przypominając sobie różne wezwania, pokazujące nam różne symboliczne znaczenia Maryi jak np. Arko Przymierza – tak jak w czasach Pierwszego Testamentu Arka Przymierza zawierała w sobie znaki Bożego działania i mocy tak w czasie Nowego Przymierza Miriam z Nazaretu jest jakby Arką Przymierza, która w sobie nosiła największy dowód Bożego działania i mocy, samego Boga wcielonego Jezusa Chrystusa.

W czasie nabożeństwa majowego wystawia się w kościołach Jezusa w Eucharystii, Najświętszym Sakramencie, dla podkreślenia, że w centrum tego nabożeństwa nie jest Maria ale właśnie Jezus, którego uwielbiamy i adorujemy razem z naszą siostrą i matką Marią.
To bardzo emocjonalne nabożeństwo jest pogodnym i radosnym dziękczynieniem Bogu za kolejny rok, za wiosnę i życie, które trwa i opowiada nam o Bogu, który chce byśmy zawsze żyli.

Nabożeństwa majowe w naszej wspólnocie w Poznaniu odprawiane są po każdej Eucharystii w środy o 18.30 i niedziele o 12.00 w naszej kaplicy przy ul. Święty Wojciech 25/7.