Międzyreligijna Modlitwa o Pokój i Ludzkość.


Serdecznie zachęcamy do udziału w Międzyreligijnej Modlitwie o Pokój i Ludzkość. Inicjatywa jest odpowiedzią na zaproszenie wystosowane przez papieża Franciszka skierowane do chrześcijan, żydów i muzułmanów, aby 14 maja wspólnie modlili się o oddalenie epidemii koronawirusa i międzyludzką solidarność.

W czasie polskiego spotkanie, obok przedstawicieli innych Kościołów chrześcijańskich, islamu i judaizmu jedną z modlitw odmówi również prezbiter Tomasz Puchalski z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce.


Jako ludzkość mamy teraz trudny okres. Dlatego czas odłożyć nasze różnice i modlić się razem za nasze wspólne problemy. Jedność i solidarność to najskuteczniejsze sposoby na przezwyciężenie wielu problemów. Jako Dunaj zapraszamy wszystkie grupy wyznaniowe, których spotkaliśmy, do wspólnej modlitwy za ludzkość.

Wydarzenie zostanie przeprowadzone online za pośrednictwem platformy wideokonferencyjnej Zoom. Link do wydarzenia zostanie dostarczony do osoby zarejestrowanej na wydarzenie.

Rejestracje: spotkanie@dialoginstytut.pl

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczną akceptację nagrywania, robienia zdjęć z państwa udziałem oraz ich późniejszą publikację na naszej stronie internetowej oraz mediach społecznościowych.