Liturgia Ekumeniczna w Poznaniu


ecumenical

Ekumeniczna Liturgia Eucharystii oraz dyskusja: „Zbawienie dla osób LGBT+?” w ramach Poznań Pride Week.

W niedzielę 18 września o godz. 18.00 zapraszamy do Centrum Grupy Stonewall w Poznaniu przy ul. Jackowskiego 17/6 na Ekumeniczną Liturgię Eucharystii, która sprawowana będzie przez duchownych starokatolickich i ewangelickich – te dwie tradycje chrześcijańskie są na świecie najbardziej otwartymi na osoby LGBT+, w wielu z tych Kościołów udziela się ślubów i błogosławi związki jednopłciowe oraz wyświęca osoby homoseksualne na księży.

Homilię wygłosi Kalina Wojciechowska – profesor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Liturgię koncelebrować będą Ksiądz Superintendent Carsten Bolz z Ewangelickiego Kościoła Niemiec posługujący w Berlinie oraz Ks. Tomasz Puchalski z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce.

Po Liturgii zapraszamy do dyskusji na temat „zbawienia dla osób LGBT+”. Spróbujemy zastanowić się nad tekstem biblijnym – czy rzeczywiście potępia on osoby LGBT+ (wprowadzenie biblijne prof. Kalina Wojciechowska). Zastanowimy się, gdzie w Kościołach jest miejsce dla osób LGBT+, a także jak wygląda duszpasterstwo osób LGBT+ we Wspólnotach, w których związki jednopłciowe i posługa osób LGBT+ jest na porządku dziennym.