KRAKÓW: Liturgia Eucharystii


Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy z reformowanymi katolikami i katoliczkami w Krakowie. Spotkamy się w niedzielę 21 października o godz. 13:30 w sali przy ul. Św. Filipa 23 w Krakowie

Jesteśmy wspólnotą chrześcijańską inspirowaną ruchem starokatolickim, wyznajemy autentycznie katolicką wiarę Kościoła niepodzielonego pierwszego tysiąclecia.

Jesteśmy Kościołem otwartym gdzie każda osoba może znaleźć przestrzeń dla realizacji swojej autentycznie katolickiej wiary lub poszukiwania odpowiedzi na zadawane sobie pytania.

Do Komunii Świętej może u nas przystąpić każda osoba ochrzczona i wyznająca chrześcijańską wiarę.

Spowiedź Wspólna z sakramentalnym rozgrzeszeniem jest stałym elementem Liturgii Eucharystii. Celebrowana jest jako ryt przed właściwą celebracją eucharystyczną lub w ramach tej celebracji w czasie aktu pokutnego. Dlatego prosimy przygotuj się wcześniej do tej ważnej chwili aby w najpiękniejszy sposób przyjąć łaskę Boga, który chce pojednać ludzi z sobą. Uświadom sobie dobro jakiego doświadczasz oraz swoje słabości i błędy, grzechy, przez które zło oddala nas od miłości Boga, bliźnich i nas samych.

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce w celebracji Liturgii Eucharystii lub Liturgii Darów Wcześniej Konsekrowanych (Liturgii Diakonów) stosuje własny ryt liturgiczny, który bazuje na łacińskim (zachodnim) doświadczeniu liturgicznym. Liturgie sprawujemy w języku polskim. Dla osób uczestniczących w Liturgii przygotowaliśmy specjalną publikację ADORAMUS, która zawiera teksty liturgiczne odmawiane przez Wspólnotę aby każda osoba, również będąca pierwszy raz na Liturgii, mogła w niej swobodnie uczestniczyć. W ADORAMUSIE znajdziesz też większość pieśni, które śpiewamy w czasie nabożeństw.

Osoby kontaktowe:
Duszpasterz
ks. Przemysław Cichosz
tel: 509842921