Kraków: Liturgia EucharystiiSerdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy z reformowanymi katolikami podczas Liturgii Eucharystii w niedzielę 17 lutego o godz. 13:30 przy ul. Św. Filipa 23/3, 31-150 Kraków (centrum szkoleniowo-konferencyjne Archeion).

– Jesteśmy Kościołem otwartym gdzie każda osoba może znaleźć przestrzeń dla realizacji swojej autentycznie katolickiej wiary.

– Do Komunii Świętej może u nas przystąpić każda osoba ochrzczona i wyznająca chrześcijańską wiarę. Zarówno osoba po rozwodzie, żyjąca w nowym związku jak i będąca w związku nieformalnym. Komunia nie jest bowiem nagrodą za „grzeczne życie” ale pokarmem i lekarstwem na drodze uczenia się miłości, walki ze słabościami i grzechem.

– Spowiedź Wspólna z sakramentalnym rozgrzeszeniem jest stałym elementem Liturgii Eucharystii. Celebrowana jest jako ryt przed właściwą celebracją eucharystyczną lub w ramach tej celebracji w czasie aktu pokutnego. Dlatego prosimy przygotuj się wcześniej do tej ważnej chwili aby w najpiękniejszy sposób przyjąć łaskę Boga, który chce pojednać ludzi z sobą. Uświadom sobie dobro jakiego doświadczasz oraz swoje słabości i błędy, grzechy, przez które zło oddala nas od miłości Boga, bliźnich i nas samych.

– Reformowany Kościół Katolicki w Polsce w celebracji Liturgii Eucharystii lub Liturgii Darów Wcześniej Konsekrowanych (Liturgii Diakonów) stosuje własny ryt liturgiczny, który bazuje na łacińskim (zachodnim) doświadczeniu liturgicznym. Liturgie sprawujemy w języku polskim. Dla osób uczestniczących w Liturgii przygotowaliśmy specjalną publikację ADORAMUS, która zawiera teksty liturgiczne odmawiane przez Wspólnotę aby każda osoba, również będąca pierwszy raz na Liturgii, mogła w niej swobodnie uczestniczyć. W ADORAMUSIE znajdziesz też większość pieśni, które śpiewamy w czasie nabożeństw.

– Po każdej Liturgii zapraszamy wszystkich jej uczestników i uczestniczki na poczęstunek.