Dzień Wspomnienia Piotra i Pawła


Apostołowie Piotr i Paweł – dwie zupełnie różne osobowości, historie powołania i działalność misyjna. Łączy ich miłość do Jezusa i pasja w opowiadaniu Dobrej Wiadomości o tym, co zrobił dla każdej osoby, która kiedykolwiek żyła na świecie. W ich historii dostrzegamy różne cechy uczniów i uczennic Jezusa. W historii Piotra widzimy, że można być blisko ukochanego przyjaciela, nauczyciela, ale strach o własne życie może paraliżować do tego stopnia, że się wypieramy. Historia Pawła pokazuje nam, że można mieć głęboką niechęć co jakiś ludzi i ich sposobu życia, ale osobiste spotkanie potrafi wszystko zmienić, Paweł nie tylko spotkał chrześcijanina ale samego Jezusa, a spotkanie to zupełnie zmieniło życia tego człowieka, którego dziś nazywamy Apostołem.

Każdy z nas przechodzi przez różne doświadczenia życia, Bóg jednak towarzyszy nam, chce się z nami spotykać i wciąż jest gotowy abyśmy do Niego powrócili i rozpoczęli nowe życie. Takie odmienione życie potrafi zmienić nie tylko najbliższe otoczenie ale przykład Apostołów pokazuje nam, że odmienia historie całego świata.

W dzień wspomnienia Świętych Apostołów Piotra i Pawła, tj. 29 czerwca zapraszamy na Liturgię Eucharystii o godz. 18:00 w naszej poznańskiej kaplicy przy ul. Św. Wojciech 25/7. Po niej odbędzie się spotkanie grupy medytacji chrześcijańskiej, na które serdecznie zapraszamy.