Duszpasterze


FotorCreated (1)

 

Franciszek_biskupBiskup Franciszek Krebs
Biskup Franciszek jest od 18.09. 2015 Biskupem Przewodniczącym Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej. Pełni również posługę proboszcza Parafii Św. Klary i Franciszka w Webster Groves. Biskupem został wybrany przez Synod w Denver w październiku 2014. Jest zapalonym rowerzystą – dziennie przejeżdża ponad 100 kilometrów. Jest świetnym teologiem i duszpasterzem. Urodził się w St. Louis jako jeden z ośmiorga dzieci swoich rodziców.

rs-0611Prezbiter Tomasz Puchalski
Ksiądz Tomek pochodzi z Gniezna. O Kościołach tradycji starokatolickiej dowiedział się mieszkając w Anglii i spotykając tam duchownych Kościoła anglikańskiego. Przez lata związany był z katolickim ruchem charyzmatycznym. Podczas studiów teologicznych szczególnie zainteresowany eklezjologią i liturgiką. Święcenia prezbiteratu przyjął 11 maja 2008 roku. Obecnie pracuje zawodowo i mieszka w Poznaniu.. Od 7 maja 2012 jest Wikariuszem Przewodniczącego Biskupa Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej dla Polski.
Kontakt email: prezbiter.rkk@gmail.com 

Diakon PrzemekPrezbiter Przemysław Cichosz
Prezbiter Przemek urodził się i wychowywał w Łódzkiem, studiował w Małopolsce i na Litwie, a obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Związany jest z warszawską wspólnotą reformowano-katolicką pod wezwaniem Trójcy Świętej od początku jej istnienia, pierwotnie jako jej świecki lider. Pasjonat liturgiki, historii i gotyku, jak również języków obcych, dobrego kina i dobrze wyprażonego popcornu. Święcenia prezbiteratu przyjął 13 września 2018 w parafii św. Klary i Franciszka w St. Louis w USA.
Kontakt e-mail: warszawa.rkk@gmail.com.

Prezbiter Bartłomiej Pępek
Pomaga w duszpasterstwie we wspólnocie w Warszawie. Tam też mieszka razem z rodziną. Jest teologiem zainteresowanym w sposób szczególny teologią fundamentalną.

Diakon DobromiłDiakon Dobromił Kozłowski
Diakon Dobromił pochodzi z małej miejscowości pod Gnieznem. Do poznańskiej wspólnoty RKK dołączył po latach meandrów i duchowych poszukiwań. We wspólnocie odnalazł zagubionego od dawna Chrystusa. Fascynuje go teologia i duchowość wschodniego chrześcijaństwa oraz historia Kościoła powszechnego. Prywatnie pasjonat dobrej literatury, muzyki i kina.
Kontakt email: diakon.rkkpoznan@gmail.com

  • Biskupi – emeryci

PiotrBiskup Piotr Elder Hickman
(Biskup Kościoła w Polsce od 05.2012 – 09.2015)

Biskup Piotr był zwierzchnikiem Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej w latach 2003-2015. Był członkiem Amerykańskiego Kościoła Baptystycznego gdzie został ordynowany na pastora. Zgłębiając historie Kościoła związał się w latach 80 XX wieku z ruchem starokatolickim, został też wyświęcony na prezbitera. W roku 1996 został wybrany i wyświęcony na biskupa. Od 19 września 2003 roku, gdy wspólnoty ze Stanów Zjednoczonych znajdujące się pod jurysdykcją bp. Piotra powołały Ekumeniczną Wspólnotę Katolicką, był jej Biskupem Przewodniczącym. Swoją kadencję zakończył 18.09.2015. W posłudze Biskupa Przewodniczącego zastąpił go Biskup Franciszek Krebs z St. Louis.
Bp. Piotr pełni obecnie posługę proboszcza Parafii Św. Mateusza w Orange, ma żonę Mirellę i piątkę dzieci: czterech synów i córkę.

+ginoBiskup Gino De Stobbeleir
(Biskup Kościoła w Polsce od 08.2010 – 05.2012)

Biskup Gino, był biskupem Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce od 4 sierpnia 2010 do maja 2012, kiedy to poprosił Przewodniczącego Biskupa o zwolnienie z pełnionego urzędu ze względu na stan zdrowia oraz pragnienie życia monastycznego. Mieszka w belgijskiej miejscowości Dendermonde. Od kilkudziesięciu lat jest mnichem. Pierwszy okres swojego powołania realizował w opactwie benedyktynów w Dendermonde, gdzie złożył śluby zakonne. Jest twórcą przepisu na jeden z popularnych likierów sprzedawanych do dziś w opactwie. Po podjęciu decyzji o przyłączeniu się do ruchu starokatolickiego był jednym z założycieli wspólnoty Dobrego Pasterza w Belgii i Holandii. Ujmuje swoją pokorą i prostotą. Uwielbia żartować. Był dla nas jak ojciec w trudnym i radosnym dla nas czasie.