Czasopismo Reformowanego Kościoła Katolickiego


ECCLESIANie każdy ma dostęp do internetu i nie każdy, kogo spotykamy będzie miał możliwość odwiedzenia naszej strony internetowej dlatego w najbliższą niedzielę po raz pierwszy będzie można przeczytać artykuły z naszej strony w wersji drukowanej. Tą inicjatywą odpowiadamy na prośby wielu osób.

ECCLESIA to czasopismo, które w założeniu ma się ukazywać raz w miesiącu. Znajdą się w nim teksty dotyczące naszej wiary, praktyki oraz te, które naszym zdaniem warto przeczytać. Postaramy się również poruszać ważne problemy społeczne. Zaczynamy w bardzo prostej formie ale mamy nadzieję, że jest to rozwojowe i z każdym kolejnym numerem będziemy nasze czasopismo udoskonalać.

ECCLESIA na razie można wziąć w naszej kaplicy w Poznaniu (wkrótce będzie dostępna też w czasie spotkań w Warszawie i Krakowie) i jest dostępna za darmo, choć w miarę możliwości prosimy o współudział w kosztach wydruku.

Dlaczego ECCLESIA?
Po pierwsze ecclesia z języka greckiego oznacza Zgromadzenie, Kościół. Słowo to zaczyna się od skrótu anglojęzycznej nazwy naszej unii kościelnej Ecumenical Catholic Communion ECC i w ten sposób nawiązuje do nas. Jest to trochę „zabawa słowem” ale przede wszystkim odwołuje nas do konkretnego zgromadzenia wiernych – Kościoła jakim jest Reformowany Kościół Katolicki w Polsce.

Jeśli jesteś spoza Poznania, Krakowa lub Warszawy a zainteresował Cię nasz pomysł prosimy o kontakt email: prezbiter.rkk@gmail.com